Domů » Bleskovky » Huawei Nova 2S: známe vzhled i parametry

Huawei Nova 2S: známe vzhled i parametry

Společnost Huawei má poměrně divoký konec roku – představila vlajkové smartphony Mate 10 a 10 Pro, odlehčenou verzi Mate 10 Lite a vlajkový Honor V10; tím však pro letošek nekončí. Už příští týden by mělo dojít na představení globální varianty Honoru V10 a kromě toho by měla být odhalen i smartphone Nova 2S.

Podle čínských zdrojů se má jednat o jakýsi mix designu Mate 10 Lite a vnitřní výbavy loňských vlajkových modelů. Nova 2S má totiž dostat 6″ displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením a čtveřici fotoaparátů – vpředu mají být dva 20Mpx snímače, vzadu pak kombinace 20 + 16 Mpx. Telefon má z obou stran pokrývat odolné sklo, mezi které bude vmáčknutý kovový rámeček. I přes redukci rámečků se podaří umístit čtečku otisků prstů pod displej.

Uvnitř telefonu má tikat loňský vlajkový čipset Kirin 960, opírající se o 6 GB operační paměti. Posledním známým parametrem je operační systém Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0 a přítomnost NFC čipu. Přesné datum představení je prozatím neznámé, má se však odehrát ještě v tomto měsíci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).