Domů » Bleskovky » Huawei pracuje na modelu Mate 8: Podívejte se na první fotografie a hardwarové parametry

Huawei pracuje na modelu Mate 8: Podívejte se na první fotografie a hardwarové parametry

Tabletofon Huawei Mate 7 (recenze) se výrobci velmi povedl a není proto divu, že výrobce chystá nástupce, který ponese označení Mate 8. Na letošním veletrhu IFA sice Huawei představil Mate S (videorecenze), který ovšem nabízel menší displej a nedá se tak označit za přímého nástupce, ale spíše za samostatný model v portfoliu.

 

Huawei Mate 8 by měl stejně jako předchůdce disponovat 6palcovým displejem s velmi tenkými rámečky. Rozlišení naroste z Full HD na Quad HD, tedy 1440 × 2560 pixelů. Zda výrobce integruje technologii Force Touch, kterou nabídne i prémiová verze modelu Mate S se 128GB úložištěm, zatím nevíme.

Výpočetní výkon dodá nový osmijádrový čipset Kirin 950, který podporuje technologii big.LITTLE. Čtveřice jader Cortex A72 bude taktována na 2,4 GHz, zbývající úspornější jádra Cortex A53 poběží na frekvenci 2 GHz. Čip by se měl svým výkonem vyrovnat Snapdragonu 810, či Exynosu 7420.

 

Na trh dorazí dvě verze, které se budou lišit kapacitou operační paměti a vnitřního úložiště. Pro méně náročné zákazníky bude k dispozici model se 3 GB RAM a 32GB úložištěm, náročnější zájemci si mohou připlatit za 4 GB RAM a dvojnásobné úložiště. Výrobce vsadí na operační systém Android se svojí grafickou nadstavbou Emotion UI.

Spolu se specifikacemi uniklo také několik snímků, díky kterým víme, že se výrobce rozhodl zachovat kovovou konstrukci telefonu. Na zádech přístroje je vidět vystouplá čočka fotoaparátu, pod kterou je pravděpodobně umístěn snímač otisků prstů. Novinka by měla dorazit na trh na přelomu listopadu a prosince. Na model s nižší kapacitou RAM a vnitřní paměti si budete muset připravit zhruba 12 500 Kč bez DPH, za vybavenější variantu si připlatíte zhruba 2 000 Kč.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. Jen aby to nebyla slibotechna jako u P8 Max. Půl roku a ani prd s dostupností. Jedna věc je představovat, druhá prodávat…

  2. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

    Pokud jsou to opravdu ceny bez DPH, tak celkem dost přitvrdili…

    • Tak je jasný, že není možné do nekonečna dělat byznys s nulovou (nebo zápornou) marží. Prakticky celý trh s Android telefonu musí zdražit, min. 10-20%, aby dávalo smysl to vůbec dělat. Defakto se vše posune „jedno patro“ nahoru. Značkoví výrobci to již udělali (20k, btw. najednou není Apple až tak drahý….), ti „z druhé vlny“ jdou na 15k. Příští rok bude asi dost konsolidační.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).