Domů » Bleskovky » Huawei Mate 8 má nabídnout Quad HD displej a 20,7Mpx fotoaparát od Sony

Huawei Mate 8 má nabídnout Quad HD displej a 20,7Mpx fotoaparát od Sony

Společnost Huawei loni v září na veletrhu IFA v Berlíně představila svůj vlajkový šestipalcový tabletofon Ascend Mate 7 (recenze), který nabídl slušnou výbavu, skvělé zpracování, nadprůměrnou výdrž na baterii a přesto si zachoval velmi sympatickou cenu. V letošním roce bychom se měli dočkat nástupce, který má některé z atributů posunout ještě dále.

   

Huawei Mate 8 má jít po krku Xiaomi Mi Note Pro, z tohoto důvodu má narůst rozlišení šestipalcového displeje z Full HD na Quad HD. Zlepšení by se měl dočkat i fotoaparát, který má pocházet od Sony a údajně dostane rozlišení 20,7 megapixelů. Naroste i výkon, o který se postará vlastní osmijádrový čipset Kirin 930. Tabletofon má mít tělo z kovu a díky minimálním rámečkům po stranách displeje bude mít v rámci tabletofonů přijatelnou velikost. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů. Počítáme, že si čínský výrobce bude chtít zachovat roční periodu a model Mate 8 představí opět v září na veletrhu IFA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).