Huawei na veletrh IFA přiveze model Mate 7S s displejem reagujícím na sílu dotyku

Čínská společnost Huawei již dříve oficiálně potvrdila svoji účast na berlínském veletrhu IFA, kde bude 2. září představovat své nové produkty. Očekává se odhalení vlajkového tabletofonu Huawei Mate 8, zřejmě však přijde i upravený loňský model s názvem Huawei Mate 7S. Že by se čínský výrobce inspiroval u Apple?

 

Výše uvedené rýpnutí není jen plácnutím do větru. Nový Mate 7S si má prakticky ponechat design svého předchůdce, za to má však dojít k vylepšení výpočetního hardwaru a také displeje, který má umět reagovat na sílu dotyku. Použití této technologie ale bude zřejmě daní za menší úhlopříčku displeje, která má být 5,7″, rozlišení má být Full HD. O pohon telefonu se má postarat čipset Kirin 935 a 3 GB operační paměti.

  

O pořizování fotografií se má postarat 13megapixelový snímač od Sony, na kovových zádech nemá chybět ani čtečka otisků prstů. Operačním systémem má být Android Lollipop s nadstavbou Emotion UI.

    

Hlavní hvězdou Huawei na IFA má však stále zůstat model Mate 8. Ten má disponovat maximální možnou výbavou v čele s šestipalcovým Quad HD displejem, procesorem Kirin 950 a dvojicí fotoaparátů s rozlišením 20,7 a 8 megapixelů.

 
Takto má vypadat Huawei Mate 8 podle uniklého renderu 

Huawei Mate 8 má přijít ve dvou paměťových variantách – první má nabídnout 3 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště, druhá pak 4 GB RAM a 64GB paměť. Oba modely mají dostat podporu dual SIM a čtečku otisků prstů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku