Domů » Bleskovky » Huawei na veletrh IFA přiveze model Mate 7S s displejem reagujícím na sílu dotyku

Huawei na veletrh IFA přiveze model Mate 7S s displejem reagujícím na sílu dotyku

Čínská společnost Huawei již dříve oficiálně potvrdila svoji účast na berlínském veletrhu IFA, kde bude 2. září představovat své nové produkty. Očekává se odhalení vlajkového tabletofonu Huawei Mate 8, zřejmě však přijde i upravený loňský model s názvem Huawei Mate 7S. Že by se čínský výrobce inspiroval u Apple?

 

Výše uvedené rýpnutí není jen plácnutím do větru. Nový Mate 7S si má prakticky ponechat design svého předchůdce, za to má však dojít k vylepšení výpočetního hardwaru a také displeje, který má umět reagovat na sílu dotyku. Použití této technologie ale bude zřejmě daní za menší úhlopříčku displeje, která má být 5,7″, rozlišení má být Full HD. O pohon telefonu se má postarat čipset Kirin 935 a 3 GB operační paměti.

  

O pořizování fotografií se má postarat 13megapixelový snímač od Sony, na kovových zádech nemá chybět ani čtečka otisků prstů. Operačním systémem má být Android Lollipop s nadstavbou Emotion UI.

    

Hlavní hvězdou Huawei na IFA má však stále zůstat model Mate 8. Ten má disponovat maximální možnou výbavou v čele s šestipalcovým Quad HD displejem, procesorem Kirin 950 a dvojicí fotoaparátů s rozlišením 20,7 a 8 megapixelů.

 
Takto má vypadat Huawei Mate 8 podle uniklého renderu 

Huawei Mate 8 má přijít ve dvou paměťových variantách – první má nabídnout 3 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště, druhá pak 4 GB RAM a 64GB paměť. Oba modely mají dostat podporu dual SIM a čtečku otisků prstů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Readytogo (neregistrovaný)

  Mate 7s ma mat 4, 7″ display, nie 5,7″

  • pedes (neregistrovaný)

   Ano, zatím se hovořilo o 4,7″ asi jde jen o překlep v článku.

  • Jakub Karásek

   Naše zdroje hovoří o 5,7″ [odkaz]

   [odkaz]

   [odkaz]

   Řada Mate patří u Huawei tabletofonům, bylo by překvapení, kdyby 7s byl až takový kompakt. Jistí si však budeme až po oficiálním představení

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).