Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 nabídne nejrychlejší bezdrátové nabíjení na světě

Huawei Mate 30 nabídne nejrychlejší bezdrátové nabíjení na světě

K oficiálnímu představení očekávané vlajkové lodi Huawei Mate 30 by mělo dojít už v září. Podle všeho nás čeká pořádně nadupaná řada smartphonů. O výkon by se měl postarat nový čipset Kirin 990 a chybět nebude ani kvalitní sestava fotoaparátů. Tím však výčet novinek zdaleka nekončí. Podle nejnovějších informací totiž Mate 30 nabídne nejrychlejší bezdrátové nabíjení na světě.

Podle známého čínského blogera bude Mate 30 podporovat 30W bezdrátové nabíjení. Pokud se tak doopravdy stane, chytrý telefon od Huawei předčí Xiaomi Mi 9, který nabízí 20W bezdrátové nabíjení. Pozadu by zůstal také čerstvě představený Galaxy Note 10+, jehož bezdrátové nabíjení dosahuje rychlosti „pouhých“ 15 W.

Huawei Mate 30: výkonný po všech směrech

Z Huawei Mate 30 se postupně rýsuje velmi výkonné zařízení. Kromě zmíněného čipsetu Kirin 990 by měl nabídnout také dvojici zadních fotoaparátů s rozlišením 40Mpx (hlavní a širokoúhlý) společně s několika dalšími, dosud neupřesněnými, senzory.

Telefon přijde s předinstalovaným uživatelským prostředním EMUI 10, které je založené na Androidu Q. Podle zákulisních informací bychom se navíc mohli dočkat Lite verze s operačním systémem Harmony OS přímo ze stáje Huawei.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

6 komentářů

  1. Předpokládám ale, že 5W nabíječku do balení nedají…

  2. Nakonec nabídne 30W.
    [odkaz]

  3. Mě to moc smysl nedává. Ono je to vlastně dobře vidět na té zmiňované Mi9. S dratovou 18W nabíjeckou se telefon nakrmi na cca 0-45 % za půl hodiny. S bezdrátovou nabíječkou 20W je to pouhých 0-30 % za stejný čas. Ty ztraty jsou obrovské.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).