Huawei Mate 20 Pro přebírá vedení žebříčku DxOMark. Lepší než P20 Pro ale není

Huawei Mate 20 Pro recenze

Když byly představeny smartphony Huawei P20 a P20 Pro, šéf firmy Richard Yu se hned ve své prezentaci pochlubil vysokými hodnotami, které tyto telefony získaly ve fototestu DxOMark. To samé jsme očekávali i při premiéře smartphonů řady Mate 20, avšak zde si Huawei své telefony otestovat předem nenechal. Huawei P20 Pro (recenze) tak stále vysedával na svém neoficiálním trůnu nejlepšího fotomobilu až dosud. Nyní ale přeci jen došlo na královskou rošádu.

Předběhl P20 Pro, bodově ale lepší není

Redakce DxOMark konečně otestovala Huawei Mate 20 Pro (recenze) a umístila jej na první místo, byť získal stejně bodů jako jeho nepřímý předchůdce. Proč je první Mate 20 Pro je tak trochu záhadou, za fotografii získal stejných 114 bodů, za záznam videa však obdržel pouze 97 bodů, zatímco P20 Pro má o bodík navíc. To však nic nemění na tom, že Huawei Mate 20 Pro je jedním z nejlepších fotomobilů současnosti, a výměna monochromatického senzoru za širokoúhlou kamerku mu nijak neublížila. Možná právě tento prvek odsunul na P20 Pro na druhé místo, byť DxOMark tvrdí, že přítomnost širokoúhlé kamerky nemá na výsledek vliv.Nepřehlédněte

Fotoaparáty Huawei P20 a P20 Pro zbořily hodnocení DxOMark

Telefon v testu posbíral kladné body za velmi dobrou eliminaci šumu za zhoršeného osvětlení, dobrou expozici a dynamický rozsah, příjemné vyvážení bílé a vykreslení barev, rychlý a opakovatelný autofokus, a dobrý zoom. Při natáčení videa pak bylo oceněno rychlé ostření s dobrým sledováním pohybujících se objektů, efektivní stabilizaci, přesné vyvážení bílé, nízkou hladinu šumu a dobré přizpůsobování expozice i během měnících se světelných podmínek.

blank

Záporné bodíky telefon dostal za nepřirozené vykreslení jemných detailů, ztrátu jemných detailů v portrétním režimu a nekonzistenci automatického ostření při použití blesku. U videa se nepovedlo eliminovat otřesy během nahrávání při chůzi a zachování jemných detailů.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku