Domů » Bleskovky » Fotoaparáty Huawei P20 a P20 Pro zbořily hodnocení DxOMark

Fotoaparáty Huawei P20 a P20 Pro zbořily hodnocení DxOMark

Společnost Huawei dnes v Paříži představila nové smartphony P20 a P20 Pro. Vypadají skvěle, mají vysoký výkon, ale jejich největšími tahouny jsou jednoznačně fotoaparáty. Čínský výrobce si je nechal s předstihem otestovat specializovaným webem DxOMark a doslova zbořil jeho žebříček. Zatímco nejlepší fotomobily současnosti se na jeho vrcholu střídaly poskočením o jeden, dva body, novinky od Huawei učinily mnohem významnější skok.

Huawei P20 Pro: první dojmy z Paříže

Huawei P20 Pro

Podle DxOMark je Huawei P20 Pro nejlepším fotomobilem současnosti. Jeho tříčočkový fotoaparát získal celkové hodnocení 109 bodů, 114 za fotografii, 98 za video. Mezi jeho přednosti patří velmi dobré zachování detailů při zoomování, kvalitní bokeh efekt, rychlé a přesné ostření, dobrá expozice s širokým dynamickým rozsahem a velmi dobré využití blesku. U videa pak ke kladům přibývá velmi účinná stabilizace, rychlé a přesné ostření, velmi nízká hladina šumu a dobrá expozice při slabém osvětlení.

Mezi zápory patří sem tam se objevující oranžový/růžový film, artefakty v HDR scénách a nestabilita expozice, autofokusu a vyvážení bílé při zoomování. U videa pak Huawei P20 Pro ztrácí body v častém aliasingu, ztrátě jemných detailů za jasného světla, oranžové vrstvě pod volframovým světlem a krokování během konvergence expozice.

Huawei P20

Přestože má Huawei P20 „pouze“ dvě čočky, z testu DxOMark vyvázl s velmi dobrým hodnocením – 102 bodů celkově, z tohoto 107 bodů za fotografii a 94 bodů za video. Mezi klady patří vynikající rovnováha mezi vykreslením detailů a šumem, velmi rychlý a přesný autofokus, dobře vypadající bokeh efekt, velmi dobré zachování detailů při blízkém zoomu, široký dynamický rozsah a přesné a jasné barvy za všech podmínek. U videa telefon zabodoval díky stabilizaci, přesnému autofokusu, velmi dobrému vyvážení bílé za jasného světla a ve vnitřních prostorách a celkově dobrým detailům.

Mezi zápory redaktoři DxOMark zařadili občasné oranžové nebo fialové vyvážení bílé, ztráta ostrosti a viditelné slévání obrazu s plochách, ztrátu textury za zhoršených světelných podmínek a silné barevné nerovnoměrnosti a růžové tóny pleti při fotografování s bleskem. U videa pak mezi zápory patří světelný šum v texturovaných oblastech v interiéru nebo při slabém osvětlení, oranžová vrstva pod volframovým světlem, a ztrátu detailů za jasného světla.

Novinky od Huawei aktuálně vedou žebříčku DxOMark, bude zajímavé, kdy se jim přiblíží nějaká konkurence. Zatím mají poměrně slušný náskok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

  1. Vtipne je ze ten rozdil od Pixel 2 neni tolik na to ze ma jen jeden fotak :D. Takze na tri fotaky nic moc.

    • a čo si myslel tri foťaky 3xviac bodov podľa mňa je výsledok vynikajúci a zase posunul kvalitu fotrnia na mobil vyššie uvidíme ako zareaguje konkurencia sa pamätám na reči že fyzika nepustí a priestor pre zlepšovanie už nie je ako vidno zlepšovať ide a ani zďaleka nie je koniec

    • Ne myslel jsem ze jeden bohate staci kdyz se to umi.

    • Ale to není pravda. Minimálně dva mají dneska své opodstatnění. Tedy dva s různým ohniskem. Tady jsou teda tři ???? no dobře, ještě uvidíme k čemu to bude dobré.

    • Jirka: No jak vidíš, tak nestačí, když Huawei je na tom v hodnocení lépe. :)

  2. A kolik hulahej zaplatil?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).