Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 Pro v testu odolnosti: přežije ostré hroty, oheň a pokus o zlomení?

Huawei Mate 10 Pro v testu odolnosti: přežije ostré hroty, oheň a pokus o zlomení?

YouTuber JerryRigEverything, který je známý tradiční torturou smartphonů, přidal na svůj kanál odolnostní test prvního smartphonu v letošním roce; je jím Huawei Mate 10 Pro. Ustojí pokusy o poškrábání, spálení a zlomeni?

Huawei Mate 10 Pro Durability Test - Is Beauty Structural?

Dokud nepřijde nový materiál ochranných skel, může hlavní protagonista nechat své hroty klidně ležet v krabičce. Huawei Mate 10 Pro chrání klasické sklo Gorilla Glass, což znamená první rýhy při kontaktu s hrotem o tvrdosti 6 podle Mohse. Stejné sklo chrání i záda a čočky všech fotoaparátů. Bohužel čtečka otisků prstů má pouze plastový povrch, i po jeho poškrábání však bez potíží funguje. Rámečky, tlačítka i mřížka sluchátkového reproduktoru jsou vyrobeny z hliníku, jeho poškrábání tak povede maximálně k odstranění barevného povlaku.

Recenze Huawei Mate 10 Pro: útok na nejvyšší příčky

Huawei pro tento telefon použilo displej typu OLED, což v přímém kontaktu s ohněm znamená trvalé vypálení. Naštěstí k němu v testu zapalovačem došlo až po 40 vteřinách, což je jedna z nejdelších hodnot, kterou tento YouTuber zaznamenal. Poslední test na ohyb dopadl nadmíru dobře, telefon je evidentně dobře slepen a nepodvolí se ani při silném tlaku, dokonce nejsou patrné známky ohybu ani na kovovém rámu v oblasti tlačítek, což bývá tradičně nejslabší místo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Je to bomba nic lepšího jsem neviděl, šetříme asi si ho koupím, jsem důchodce

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).