Sledujte nás na YouTube

Huawei Mate 10 Pro v testu odolnosti: přežije ostré hroty, oheň a pokus o zlomení?

YouTuber JerryRigEverything, který je známý tradiční torturou smartphonů, přidal na svůj kanál odolnostní test prvního smartphonu v letošním roce; je jím Huawei Mate 10 Pro. Ustojí pokusy o poškrábání, spálení a zlomeni?

Dokud nepřijde nový materiál ochranných skel, může hlavní protagonista nechat své hroty klidně ležet v krabičce. Huawei Mate 10 Pro chrání klasické sklo Gorilla Glass, což znamená první rýhy při kontaktu s hrotem o tvrdosti 6 podle Mohse. Stejné sklo chrání i záda a čočky všech fotoaparátů. Bohužel čtečka otisků prstů má pouze plastový povrch, i po jeho poškrábání však bez potíží funguje. Rámečky, tlačítka i mřížka sluchátkového reproduktoru jsou vyrobeny z hliníku, jeho poškrábání tak povede maximálně k odstranění barevného povlaku.

Huawei pro tento telefon použilo displej typu OLED, což v přímém kontaktu s ohněm znamená trvalé vypálení. Naštěstí k němu v testu zapalovačem došlo až po 40 vteřinách, což je jedna z nejdelších hodnot, kterou tento YouTuber zaznamenal. Poslední test na ohyb dopadl nadmíru dobře, telefon je evidentně dobře slepen a nepodvolí se ani při silném tlaku, dokonce nejsou patrné známky ohybu ani na kovovém rámu v oblasti tlačítek, což bývá tradičně nejslabší místo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Jozef (neregistrovaný)

    Je to bomba nic lepšího jsem neviděl, šetříme asi si ho koupím, jsem důchodce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *