Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 má dostat bezdrátové nabíjení, čtečku v displeji a Android P

Huawei Mate 20 má dostat bezdrátové nabíjení, čtečku v displeji a Android P

Společnost Huawei si může mnout ruce, v minulém kvartále překonala v prodejích svých smartphonů Apple a stala se dvojkou na globálním trhu. Kartami může výrazně zamíchat druhé pololetí, do kterého Apple vyrazí s novými iPhony a Huawei představí své novinky řady Mate.

Údajná podoba Huawei Mate 20 Pro

Pokud nebudeme počítat specialitu od Porsche Design, tak i letos se máme dočkat tří modelů – Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 Lite. Díky komunitě na XDADevelopers fóru, která hledá a nachází informace v kódech firmwarů, již o těchto telefonech víme některé detaily.

Huawei Mate 20 a 20 Pro

Základní Huawei Mate 20 bude pohánět zbrusu nový čipset Kirin 980, který čínská značka představí za měsíc na berlínském veletrhu IFA. Čipset nabídne vysoký výkon a efektivní provoz, a to zejména díky novému 7nm výrobnímu procesu. Vysokou výdrž navíc podpoří akumulátor s kapacitou 4 200 mAh.

Členové XDA fóra také našli důkazy o 6,3palcovém displeji, zatím však nevědí, ke kterému z chystaných modelů mají tuto úhlopříčku přiřadit; dosud se totiž spekulovalo, že Huawei Mate 20 nebo 20 Pro dostane rovnou 6,9″ OLED panel. To však zatím také nelze vyloučit.

Ve firmwaru také byla nalezena zmínka o bezdrátovém dobíjení, což rozhodně potěší; vlastně ani nevíme, proč se této technologii v Huawei tak dlouho bránili.

Základní model má dostat do výbavy 6 GB RAM a 128 GB, je však možné, že se objeví ve více paměťových variantách. Celkem totiž byly zaregistrovány čtyři modely pod různými kódovými označeními: HMA-AL00, HMA-L09, HMA-L29 a HMA-TL00.

Nejvybavenější model Mate 20 Pro má nabídnout prakticky stejnou výbavu, avšak polepší si v přítomnosti čtečky otisků prstů v displeji. Kromě toho lze očekávat o něco lepší fotoaparát, možná opět se třemi čočkami, jako u Huawei P20 Pro.

Huawei Mate 20 Lite

Nejslabší model z řady nedostane výkonný čipset Kirin 980, ale Kirin 710, který debutoval u smartphonu Huawei Nova 3i. Telefon bude nabízen v mnoha variantách, firmware odhaluje hned šest kódových označení: SNE-AL00, SNE-AL00B, SNE-LX1, SNE-LX2, SNE-LX3 a SNE-TL00.

Huawei Mate 20 Lite již schválila čínská certifikace TENAA a přidala i fotografie zařízení ze všech stran. Na nich je patrný fotoaparát se dvěma čočkami a čtečka otisků prstů umístěná na zádech pod nimi. O vnitřní hardwarové výbavě zatím karta telefonu v certifikaci mlčí.

Software: už s Androidem P

Co je zajímavé, tak všechny tři telefony má už od počátku pohánět nejnovější Android 9.0 s prostředím EMUI 9.0. Prostředí a jeho základ zřejmě projde radikální obměnou, neboť se vývojářům z XDA nepodařilo spustit novější systémové aplikace na Huawei Mate 10 s upraveným Androidem P.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. V nadpise Mate 10, v článku P20 lite..chyba za chybou, jako vždy.

  2. Tuctová čínská nudle. Kdo to koupí, když je na trhu takovích stejných zařízení.

  3. Měli byste si zkontrolovat text. Máte tam spousta chyb…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).