Huawei Mate 20 má dostat bezdrátové nabíjení, čtečku v displeji a Android P

Společnost Huawei si může mnout ruce, v minulém kvartále překonala v prodejích svých smartphonů Apple a stala se dvojkou na globálním trhu. Kartami může výrazně zamíchat druhé pololetí, do kterého Apple vyrazí s novými iPhony a Huawei představí své novinky řady Mate.

Údajná podoba Huawei Mate 20 Pro

Pokud nebudeme počítat specialitu od Porsche Design, tak i letos se máme dočkat tří modelů – Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 Lite. Díky komunitě na XDADevelopers fóru, která hledá a nachází informace v kódech firmwarů, již o těchto telefonech víme některé detaily.

Huawei Mate 20 a 20 Pro

Základní Huawei Mate 20 bude pohánět zbrusu nový čipset Kirin 980, který čínská značka představí za měsíc na berlínském veletrhu IFA. Čipset nabídne vysoký výkon a efektivní provoz, a to zejména díky novému 7nm výrobnímu procesu. Vysokou výdrž navíc podpoří akumulátor s kapacitou 4 200 mAh.

Členové XDA fóra také našli důkazy o 6,3palcovém displeji, zatím však nevědí, ke kterému z chystaných modelů mají tuto úhlopříčku přiřadit; dosud se totiž spekulovalo, že Huawei Mate 20 nebo 20 Pro dostane rovnou 6,9″ OLED panel. To však zatím také nelze vyloučit.

Ve firmwaru také byla nalezena zmínka o bezdrátovém dobíjení, což rozhodně potěší; vlastně ani nevíme, proč se této technologii v Huawei tak dlouho bránili.

Základní model má dostat do výbavy 6 GB RAM a 128 GB, je však možné, že se objeví ve více paměťových variantách. Celkem totiž byly zaregistrovány čtyři modely pod různými kódovými označeními: HMA-AL00, HMA-L09, HMA-L29 a HMA-TL00.

Nejvybavenější model Mate 20 Pro má nabídnout prakticky stejnou výbavu, avšak polepší si v přítomnosti čtečky otisků prstů v displeji. Kromě toho lze očekávat o něco lepší fotoaparát, možná opět se třemi čočkami, jako u Huawei P20 Pro.

Huawei Mate 20 Lite

Nejslabší model z řady nedostane výkonný čipset Kirin 980, ale Kirin 710, který debutoval u smartphonu Huawei Nova 3i. Telefon bude nabízen v mnoha variantách, firmware odhaluje hned šest kódových označení: SNE-AL00, SNE-AL00B, SNE-LX1, SNE-LX2, SNE-LX3 a SNE-TL00.

Huawei Mate 20 Lite již schválila čínská certifikace TENAA a přidala i fotografie zařízení ze všech stran. Na nich je patrný fotoaparát se dvěma čočkami a čtečka otisků prstů umístěná na zádech pod nimi. O vnitřní hardwarové výbavě zatím karta telefonu v certifikaci mlčí.

Software: už s Androidem P

Co je zajímavé, tak všechny tři telefony má už od počátku pohánět nejnovější Android 9.0 s prostředím EMUI 9.0. Prostředí a jeho základ zřejmě projde radikální obměnou, neboť se vývojářům z XDA nepodařilo spustit novější systémové aplikace na Huawei Mate 10 s upraveným Androidem P.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. wsx (neregistrovaný)

  V nadpise Mate 10, v článku P20 lite..chyba za chybou, jako vždy.

 2. . (neregistrovaný)

  Tuctová čínská nudle. Kdo to koupí, když je na trhu takovích stejných zařízení.

  • Bohajeho (neregistrovaný)

   Ty se nestarej o prodeje telefonu, ale zopakuj si cestinu, at po prázdninách nejsi ve tride za hlupáka…

 3. Ondřej (neregistrovaný)

  Měli byste si zkontrolovat text. Máte tam spousta chyb…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *