Huawei a Leica chtějí mít nejlepší fotoaparáty. Pomoci má nové výzkumné centrum

Značka Huawei oznámila rozšíření strategické spolupráce s fotografickou společností Leica Camera AG. Společně zakládají centrum pro výzkum a inovace „Laboratoř Maxe Bereka (Max Berek Innovation Lab)“ v německém Wetzlaru. Informace přichází 7 měsíců po oznámení dlouhodobého technologického partnerství těchto společností na poli optického inženýrství a 5 měsíců po představení úspěšných high-end smartphonů Huawei P9 a P9 Plus (recenze).

Nová laboratoř, umístěná v centrále společnosti Leica v německém Wetzlaru, bude řídit další vývoj optických systémů a softwarově založených technologií za účelem zvýšení obrazové kvality v širokém spektru fotografických a jiných aplikací v mobilních zařízeních. Dalšími cíli jsou rozvoj výpočetního zobrazování nebo rozšířené (AR) a virtuální (VR) reality. Huawei a Leica rovněž plánují spolupracovat s německými i dalšími mezinárodními univerzitami a výzkumnými institucemi.

max-berek-innovation-lab_-signing_dr-kaufmann_and_ren-zhengfei
Zřízení laboratoře na základě své vize podpořili pánové Ren Zhengfei, zakladatel Huawei, a Dr. Andreas Kaufmann, majoritní akcionář a předseda dozorčí rady Leica Camera AG

Pocta průkopníku mikroskopie a tvůrci první čočky Leica

Výzkumné a inovační centrum je pojmenováno na památku Maxe Bereka (1886-1949), německého průkopníka mikroskopie a tvůrce vůbec první čočky Leica. Ten byl také odpovědný za optickou konstrukci více než 20 objektivů pro legendární 35mm fotoaparát, který vynalezl a zkonstruoval Oskar Barnack. Díky výjimečným zobrazovacím vlastnostem, dokonalé harmonizaci čoček a důmyslným konstrukčním prvkům dosáhla Leica v 35mm fotografii celosvětového úspěchu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku