Sledujte nás na YouTube

Huawei a Leica chtějí mít nejlepší fotoaparáty. Pomoci má nové výzkumné centrum

Značka Huawei oznámila rozšíření strategické spolupráce s fotografickou společností Leica Camera AG. Společně zakládají centrum pro výzkum a inovace „Laboratoř Maxe Bereka (Max Berek Innovation Lab)“ v německém Wetzlaru. Informace přichází 7 měsíců po oznámení dlouhodobého technologického partnerství těchto společností na poli optického inženýrství a 5 měsíců po představení úspěšných high-end smartphonů Huawei P9 a P9 Plus (recenze).

Nová laboratoř, umístěná v centrále společnosti Leica v německém Wetzlaru, bude řídit další vývoj optických systémů a softwarově založených technologií za účelem zvýšení obrazové kvality v širokém spektru fotografických a jiných aplikací v mobilních zařízeních. Dalšími cíli jsou rozvoj výpočetního zobrazování nebo rozšířené (AR) a virtuální (VR) reality. Huawei a Leica rovněž plánují spolupracovat s německými i dalšími mezinárodními univerzitami a výzkumnými institucemi.

max-berek-innovation-lab_-signing_dr-kaufmann_and_ren-zhengfei
Zřízení laboratoře na základě své vize podpořili pánové Ren Zhengfei, zakladatel Huawei, a Dr. Andreas Kaufmann, majoritní akcionář a předseda dozorčí rady Leica Camera AG

Pocta průkopníku mikroskopie a tvůrci první čočky Leica

Výzkumné a inovační centrum je pojmenováno na památku Maxe Bereka (1886-1949), německého průkopníka mikroskopie a tvůrce vůbec první čočky Leica. Ten byl také odpovědný za optickou konstrukci více než 20 objektivů pro legendární 35mm fotoaparát, který vynalezl a zkonstruoval Oskar Barnack. Díky výjimečným zobrazovacím vlastnostem, dokonalé harmonizaci čoček a důmyslným konstrukčním prvkům dosáhla Leica v 35mm fotografii celosvětového úspěchu.

Michal Javůrek

Jeden komentář

  1. Marduch (neregistrovaný)

    Hlavně by měli zamakat na tom přinejlepším průměrném videu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *