Huawei Honor 4A: I velmi levný telefon si zaslouží 2 GB RAM a LTE

Čínská odnož Huawei, značka Honor, přestavila nový přírůstek do svého smartphonového portfolia. Jedná se o nejlevnější telefon v nabídce společnosti, i tak podle zvyklostí nabízí model Honor 4A v rámci své cenové kategorie zajímavou výbavu.

  

Design Honoru 4A nenadchne, ani neurazí. Jedná se o klasický „pětipalec“ se sympaticky tenkými rámečky po stranách displeje. Brada by mohla být o nějaký ten milimetr tenčí, přihlédneme-li k faktu, že neobsahuje senzorová tlačítka, ale to už bychom v této cenové kategorii chtěli mnoho. Tlačítka tak ubírají prostor displeji, který má rozlišení 720 × 1 280 pixelů, tudíž se nacházíme na slušné jemnosti 294 ppi. Nad displejem se kromě systémového reproduktoru a nezbytných senzorů nachází dvoumegapixelová kamerka, hlavní fotoaparát na zadní straně zařízení má rozlišení 8 megapixelů.

  

Uvnitř telefonu tepe low-endový čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 210 s taktem 1,1 GHz, oporu mu dělají 2 GB RAM, za které výrobce rozhodně chválíme. Data se ukládají na 8GB vnitřní úložiště, případně na kartu microSD. Kromě ní lze to telefonu vložit dvě SIM karty, přičemž zajištěna je i podpora sítí LTE (u vybraných modelů). Energii telefonu dodává baterie o kapacitě 2 200 mAh, operačním systémem je Android 5.1 Lollipop, zahalený do kabátku Emotion UI 3.1.

 
Takto se počítá cena telefonu

Honor 4A byl představen v Číně, proto jsou známé prozatím pouze čínské ceny. Varianta podporující pouze 3G sítě přijde na 599 juanů (2 400 Kč bez DPH), LTE model stojí 699 juanů (2 800 Kč bez DPH). Pokud se Honor 4A dostane na náš trh, očekáváme podporu všech tuzemských pásem LTE.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku