Domů » Bleskovky » Huawei G8 se od zítra začíná prodávat v ČR. Exkluzivitu má T-Mobile

Huawei G8 se od zítra začíná prodávat v ČR. Exkluzivitu má T-Mobile

Už zítra se v České republice začíná prodávat nový smartphone značky Huawei. Model G8 řadíme do vyšší střední třídy, jelikož ke slušné výbavě a celokovovému tělu navíc přihazuje čtečku otisků prstů. Čelní stranu telefonu tvoří 5,5″ displej s Full HD rozlišením. V případě procesoru padla volba na 64bitový octa-core čip Qualcomm Snapdragon 616 doplněný grafickým akcelerátorem Adreno 405, který se opírá o 3 GB RAM a 32GB interní úložiště, jež možné dále rozšířit paměťovou kartou do velikosti až 64 GB.

  

Čelní kamerka je schopná tvořit 5Mpx selfie snímky, zadní fotoaparát s BSI pak nabídne 13 megapixelů, světelnost objektivu je F/2.0. Kromě čočky fotoaparátu se na zadní straně nachází přisvětlovací duální LED dioda a čtečka otisků prstů. Veškerý hardware včetně 3 000mAh baterie je uschován v celokovovém těle. Telefon podporuje sítě LTE a předpokládáme, že pokud se dostane na náš trh, nebude chybět podpora tuzemských frekvencí. Operačním systémem je Android ve verzi 5.1 Lollipop s nadstavbou Emotion UI. 

Huawei G8 bude v České republice dostupný od zítřka, tedy 5. listopadu v e-shopu a od 10. prodejnách T-Mobile za cenu 9 999 Kč včetně DPH. Zákazníci operátora si tak mohou tento smartphone pořídit při uzavření nebo prodloužení smlouvy na 24 měsíců už za 799 Kč včetně DPH (zbytek bude rozložen do 23 měsíčních vyúčtování po 400 Kč s DPH).

V nabídce bude stříbrná barevná varianta. T-Mobile má na nový model exkluzivitu a podle našich informací se v dohledné době neuvažuje o zařazení do volného prodeje, přesto jej u nás už nějakou dobu některé e-shopy nabízejí z neoficiální distribuce, kde telefon aktuálně vychází zhruba o 1 000 Kč dráž.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. milcal (neregistrovaný)

    Na G8 by mne lákal ten větší displej, to by se mi líbilo, jinak je taky krásný…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).