TOPlist

Huawei chystá „nový“ vlajkový smartphone s Google službami. Možná už jej máte doma

Huawei P30 Pro 04 1

Společnost Huawei našla způsob, jak přicházet na trh se zapovězenými Google službami, byť se jedná o velice krátkodobé řešení. Jednoduše vezme stávající telefon, který ještě v loňském roce stihl získat potřebné certifikace, doplní jej něčím novým a prodává jej jako novinku. Tuto praktiku dosud čínský výrobce vykonával u levnějších modelů, nyní však zřejmě dojde i na vlajkovou loď.

huawei p30 pro 1
Huawei P30 Pro

Podle německého zastoupení Huawei dojde mezi 15. květnem a 4. červnem letošního roku k odhalení smartphonu Huawei P30 Pro New Edition. Tento telefon bude nepochybně vycházet z původní loňské „pé třicítky“, čínský výrobce maximálně lehce upraví design či přidá na operační nebo vnitřní paměti. Telefon má i dnes nadbytek výkonu, velmi slušný fotoaparát, a hlavně služby Google, tudíž by o něj mohl být při vhodně zvolené ceně zájem.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku