Domů » Bleskovky » Huawei chystá „nový“ vlajkový smartphone s Google službami. Možná už jej máte doma

Huawei chystá „nový“ vlajkový smartphone s Google službami. Možná už jej máte doma

Společnost Huawei našla způsob, jak přicházet na trh se zapovězenými Google službami, byť se jedná o velice krátkodobé řešení. Jednoduše vezme stávající telefon, který ještě v loňském roce stihl získat potřebné certifikace, doplní jej něčím novým a prodává jej jako novinku. Tuto praktiku dosud čínský výrobce vykonával u levnějších modelů, nyní však zřejmě dojde i na vlajkovou loď.

huawei p30 pro 1
Huawei P30 Pro

Podle německého zastoupení Huawei dojde mezi 15. květnem a 4. červnem letošního roku k odhalení smartphonu Huawei P30 Pro New Edition. Tento telefon bude nepochybně vycházet z původní loňské „pé třicítky“, čínský výrobce maximálně lehce upraví design či přidá na operační nebo vnitřní paměti. Telefon má i dnes nadbytek výkonu, velmi slušný fotoaparát, a hlavně služby Google, tudíž by o něj mohl být při vhodně zvolené ceně zájem.

Huawei P30 Pro: recenze

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

24 komentářů

 1. O mrtvých jen v dobrým :-D tohle jsou fakt hrozně zoufalý pokusy jak alespoň něco prodávat. Ale zákazník snad není úplně hloupej ne.

  • Karel Endler

   Zákazník není hloupej, takže si to rád koupí, pokud je to pro něj výhodné.

 2. Klasický čínský podvod a typický Huawei.

  • Jaroslav Hronek

   A ty jsi ne zrovna chytrý, vždyť Apple dělá v tuto chvíli to samé s modelem Se a nemusel by

  • Tohle nedela Apple, ale iStyle pro vlastni propagaci, coz neni Apple. Kdyz mluvis o neci chytrosti.

 3. Já nevím jestli má tohle Huawei zapotřebí. Na českým trhu podplácí youtubery (doporučuju video od HuraMobilu), pak ještě chce prodávat rok starý telefony. Smutný, hodně smutný.

  • Podplácí youtubery? :D které video by to mělo být? :-)

  • xzeit: jako první se k tomu přiznal recenzent s přezdívkou GeekBoy, který P40 Pro vynesl do nebe a poté přiznává, že recenze byla spolupráce. Stejně to měla většina recenzentů na YouTube. Trochu si vypláchni mozek od té čínské propagandy a zaslepenosti a zkus se svět dívat nezaujatě.

  • Sice je chvályhodné, že se k tomu GeekBoy přiznal, nebo spíš že to netajil, ale nevím zda mu to úplně pomohlo, spíš bych řekl že ne a pro mě takový člověk třeba ztrácí důvěryhodnost.

  • passat: Tak hlavně tím ztrácí důvěryhodnost Huawei.

  • passat: Přiznal to až ve chvíli, kdy mu to omlátili o hlavu. Samotná recenze nebyla označena jako spolupráce, takže byla neobjektivní. To je prostě Huawei. Podvody a lži.

  • Tomáš: Co to meleš o zaslepenosti? Fakt mi je nějaký GeekBoy někde, jen furt nevidím nějaké fakta ohledně uplácení :D:D. Spolupráce je uplácení?
   Takže Huawei vydá P30pro New edition (všichni už samozřejmě ví, jak bude vypadat atp.) a rázem se dostaneme k uplácení a youtuberům a k čínské propagandě a zaslepenosti :D. Fakt bavíš :-).

   Kromě toho, proč by to nemohli prodávat? :-)

  • xzeit: Já chápu, že objektivita je pro tebe neznámý pojem, ale pokud na něco tvořím recenzi a mám za to zaplaceno, nejsem objektivní a recenze se musí ubírat směrem zadavatele. Nehledě na fakt, že recenze nebyla označena jako spolupráce a až ve chvíli, kdy mu to diváci omlátili o hlavu, vyšel s pravdou ven.

   Navíc ses ptal, která videa jsou podplacené.

  • Která recenze to měla teda být? Máš nějaký odkaz? Mrknul jsem se zatím na něco o P40 pro podle toho co mluvil, to nevypadá na náklonnost k Huawei.

   Objektivita je pro mě neznámý pojem? :D
   Jdi ty. Nový model Huawei bez google služeb bych si nikdy nekoupil. Je to dost objektivní? Vždycky se dívám objektivně a zároveň mám nějaké osobní preference.

  • xzeit: To, že tobě je nějaký GeekBoy někde, to je jasné, protože tobě jsou někde všichni, kteří si jen dovolí říct cokoliv proti odpadu Huawei. Jinak já YouTubery opravdu nesleduju, ale jen bych rád poznamenal, že 80 tisíc odběratelů není na Česko vůbec špatné číslo – jinými slovy má určitou moc. Pokud se přizná k tomu, že tendenčně vydává videa na klíč někomu, tak to není moc dobrý signál do společnosti. Každopádně ale k článku – to je typický Huawei. Místo toho, aby se snažil nebýt už na černé listině, tak akorát vymýšlí, jak zákazy obcházet. To jsou typičtí komouši, místo toho, aby se chytili za rypák, tak budou dál dělat zlo. Snad už ta firma brzy zajde.

  • Menty: Zase jsi mimo, jako vždy. To je úplně jedno o jakou firmu se jedná, ale tyhle výroky, že firma XY uplácí youtubera 12 pod článek který říká,že firma XY vydá ,,nový,, mobil je úplně OT. To je jedna věc. Další věc je nějaké tvrzení nějakého youtubera, když to tady někdo píše, tak asi něco takového řekl, předpokládám že ten člověk mi sem hodí i odkaz výroku toho youtubera – předpokládám, že když to viděl a píše tady to co píše, tak to má na pár kliknutí :-)

   Typický Huawei :D a přitom tohle, či podobnou taktiku jak se zbavit zásob dělá více firem….ach jo.

  • Priezvisko: Tomu „podplácení“ se říká placená propagace, kterou praktikují snad všichni výrobci…

 4. Pokud dodají jack, slot na microSD a hlavně nasadí dobrou cenu (pro zákazníka), tak proč ne. Myslím, že si sám Huawei uvědomuje, že absence GMS dost stráží jeho jinak dobré telefony.

 5. K tý placený spolupráci Huawei vs. Youtubeři a kauze od Hudce z Huramobilu. On by si měl panáček nejdřív zamést před svým prahem. Ve videích se dušuje jak nedostává zaplaceno za recenze, ale sama jsem dělala v agentuře, kam nám Hudec posílal ceník a za natáčení videí na youtube si tam inkasoval pěkný prachy. A teď za to samý napadá ostatní. Smutný.

  • Dukaz?

  • Kolem Hudca vznika na yutubu docela zajimavej kult. Bohuzel on hlavne vsechno hajpuje pres senzacni titulky, sokujici odhaleni a dalsi bulvar, jen aby na youtube tocil views. to, ze je pulce lidi v businessu pro smich uz ale neresi.

  • Mě ten člověk byl k smíchu vždycky a osobně nechápu, proč zrovna on má takový úspěch. Jako chápu třeba WhiteRabbita, což je prostě kopírka unboxtherapy, což se ukázalo jako cool formát, chápu Petra Máru, který si tam přetáhl fanoušky Digitu a začal nabalovat další, ale Hudce fakt nepochopím.

  • Jake pulce lidi v businessu? Tady se jen placa bez konkretnich informaci? Bulvar hadra ;-)

   Kvuli views dela YouTube kazdy, takze zadne nove odhaleni.

   Od Hudce se mi libi recenze, protoze v nich dokaze byt objektivni i kdyz se jedna o placenou spolupraci. Takze zadny kult, ale dela to proste jinak.

  • Fruuuuu, bych rekl, ze ses zapomněl podepsat jako Hudec :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).