Domů » Bleskovky » Huawei by mohl v prodeji smartphonů předběhnout Apple

Huawei by mohl v prodeji smartphonů předběhnout Apple

Čínský výrobce smartphonů Huawei za třetí čtvrtletí letošního roku (červenec až září) pravděpodobně prodá více telefonů než Apple. Očekává totiž úspěšné prodejní výsledky jak svých vlajkových lodí (P10 a Mate 9), tak i cenově dostupných modelů značky Honor. Dlouhodobým cílem Huawei je stát se do roku 2021 jedničkou na trhu s chytrými telefony, a tím předběhnout Samsung a Apple.

Během třetího kvartálu by měl Huawei prodat více než 40 milionů telefonů (v druhém čtvrtletí prodal 38,5 milionů smartphonů). Podle prognóz by však prodeje iPhone měly v tomto období mírně klesnout, protože zákazníci budou čekat na představení výročního iPhone 8. V druhém čtvrtletí letošního roku (duben až červen), což je třetí fiskální čtvrtletí, Apple prodal 41,3 milionů iPhone. Huawei tak má dobře nakročeno k tomu, aby se dostal před Apple.

Koncem druhého čtvrtletí Huawei vlastnil 11,3% podíl na globálním trhu se smartphony. Apple si držel 12% podíl. Analytici tvrdí, že prodej iPhone momentálně zpomaluje, a tak je velice pravděpodobné, že Huawei v žebříčku největších výrobců smartphonů převezme druhé místo.

Michaela Brázdilová

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments