Domů » Bleskovky » Huawei by mohl v prodeji smartphonů předběhnout Apple

Huawei by mohl v prodeji smartphonů předběhnout Apple

Čínský výrobce smartphonů Huawei za třetí čtvrtletí letošního roku (červenec až září) pravděpodobně prodá více telefonů než Apple. Očekává totiž úspěšné prodejní výsledky jak svých vlajkových lodí (P10 a Mate 9), tak i cenově dostupných modelů značky Honor. Dlouhodobým cílem Huawei je stát se do roku 2021 jedničkou na trhu s chytrými telefony, a tím předběhnout Samsung a Apple.

Během třetího kvartálu by měl Huawei prodat více než 40 milionů telefonů (v druhém čtvrtletí prodal 38,5 milionů smartphonů). Podle prognóz by však prodeje iPhone měly v tomto období mírně klesnout, protože zákazníci budou čekat na představení výročního iPhone 8. V druhém čtvrtletí letošního roku (duben až červen), což je třetí fiskální čtvrtletí, Apple prodal 41,3 milionů iPhone. Huawei tak má dobře nakročeno k tomu, aby se dostal před Apple.

Koncem druhého čtvrtletí Huawei vlastnil 11,3% podíl na globálním trhu se smartphony. Apple si držel 12% podíl. Analytici tvrdí, že prodej iPhone momentálně zpomaluje, a tak je velice pravděpodobné, že Huawei v žebříčku největších výrobců smartphonů převezme druhé místo.

Michaela Brázdilová

5 komentářů

 1. TimeSplitter

  To by tak schazelo, aby se nejprodavanejsi znackou stala cinska sragora, ktera u svych zarizeni nahodne kombinuje komponenty, vcetne pameti, a to dokonce u vlajkovych modelu, ale ve specifikacich samozrejme uda nejvyssi moznou namichanou variantu. Takze nikdo netusi, co si za svuj peniz koupil a jak to bude fungovat. At to v Chujawen zacnou delat poctive, nebo at se vrati do toho otvoru ritniho ze ktereho prisli.

  • A vite z kolika cinanu (cinkych komponentu od ruznych firem) je poskladan apple? :)

 2. Novodobá Nokia, zaslouží si to. EMUI je vyladěné, fotoaparáty kvalitní a telefony zůstávají pořád funkční i po letech. Zklamal jsem se u mnoha značek, ale tady zatím nejméně.

 3. Proč je na obrázku „Apple“ a ne ten „Huawei“, když je článek o něm / nich? Nemělo by to být naopak.
  Už mi to připadá jako současná předvolební agitace seznamu a novinek :(

 4. Michal Strelec

  mam Huawei P7 uz 2,5 roku,jeho vykon spadl o 50% za tu dobu,ale porad je funkcni,uz ne tak svizny,ale ja jsem narocny uzivatel.
  K vanocum si koupim P10.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).