Domů » Bleskovky » Huawei brzy zrychlí grafiku u svých telefonů. Víme, kdy se které telefony dočkají

Huawei brzy zrychlí grafiku u svých telefonů. Víme, kdy se které telefony dočkají

Smartphony Honor Play a Honor 9i z minulého týdne obsahují novou funkci GPU Turbo, která má zvýšit výkon grafického jádra, zejména při hraní her. Tato funkce je přislíbena i pro ostatní smartphony značky, „jízdní řád“ aktualizací představil zástupce telefonní divize He Gang na tiskové konferenci v rámci veletrhu CES Asia 2018.

Funkce GPU Turbo nebude dostupná pouze pro smartphony Honor, ale i Huawei. Telefony se mají dočkat v následujícím pořadí (některé nejsou na naše trhu dostupné):

  • Konec června: řada Huawei Mate 10 / Honor V10
  • Červenec: řada Huawei P20, Mate RS Porsche Design, Nova 2S, MediaPad M5 / Honor 10
  • Srpen: Huawei Nova 3e, Enjoy 8 Plus, Enjoy 7S, Maimang 6 (Mate 10 Lite) / Honor 9 Youth Edition, Play 7X
  • Září: řada Huawei Mate 9
  • Říjen: řada Huawei P10 / Honor 9, 9V
  • Listopad a později: ostatní modely

Podle Huawei by mohl update zvýšit grafický výkon některých smartphonů střední třídy natolik, že by mohly soupeřit s některými vlajkovými modely; hovoří se až o 30% nárůstu výkonu a o 60 % lepší efektivitě, kromě toho mají některé smartphony Honor a Huawei dostat i podporu AR a VR. Nechme se překvapit, jak velký skok GPU Turbo přinese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).