TOPlist

Huawei bezostyšně kopíruje jablečné Face ID a animoji. A údajně to umí ještě 10× lépe

Společnost Huawei včera představila nový vlajkový smartphone své podznačky Honor, přičemž na konci tiskové konference ukázala i některé nové technologie, na nichž aktuálně pracuje. Jednou z nich je i specializovaná čelní kamera doplněná o plejádu senzorů, díky nimž je schopná snímat objekty (zejména lidskou hlavu) ve 3D.

Pokud vás po přečtení prvních řádků napadla TrueDepth kamerka z iPhone X, jste na správné adrese. Řešení od Huawei bude fungovat podobně – na obličej vyšle 300 tisíc bodů (iPhone X si vystačí s desetinou), které pak snímá infračervená kamera a z těchto dat je pak v zařízení poskládán detailní trojrozměrný obraz obličeje. Huawei má pro tento systém hned dvoje využití – k identifikaci samotného uživatele (která má trvat zhruba 0,4 vteřiny), anebo k zábavě.

Bohužel v Huawei nejsou příliš originální, na tiskovce se chlubili kopií funkce animoji z iPhone X, přičemž díky desetinásobně vyššímu rozlišení má být výsledek ještě působivější. Huawei například zvládá vykreslovat i jazyk, což TrueDepth kamerka iPhone X nezvládá.

Technologie od Huawei byla zatím představena jako koncept, který dosud není v žádném reálném zařízení, je však možné, že se dočkáme již na jaře ve smartphonu Huawei P11.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku