Domů » Bleskovky » HTC má nový program pro podporu vývoje virtuální reality Vive. Chystá také VR obchod

HTC má nový program pro podporu vývoje virtuální reality Vive. Chystá také VR obchod

Společnost HTC dnes oznámila zahájení spolupráce s vývojáři třetích stran za účelem rozšíření a obohacení nabídky příslušenství pro svůj set virtuální reality HTC Vive (test).  Součástí spolupráce budou semináře nad rámec školení poskytovaných společnostmi Valve a Synapse. V rámci nich budou moci vývojáři získat zdroje i software potřebný pro vývoj periférií a příslušenství, jejichž pohyb lze sledovat pomocí základnových stanic systému Vive. Zároveň HTC nabídne technickou podporu při integraci nových periferií a pomoc s jejich uvedením na trh. Tento program by měl podpořit vznik nových hardwarových řešení, která posunou možnosti interakce s virtuálními světy na další úroveň.

HTC Vive
HTC Vive

 „Jsme skutečně nadšeni ze střednědobého i dlouhodobého potenciálu, který se v rozhodnutí nabídnout společně s Valve přístup k příslušným technologiím za účelem urychlení rozvoje odvětví věnujícího se virtuální realitě ukrývá,“ říká Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC. „Bude úžasné sledovat novou vlnu inovace, kterou tento program umožní a která bude skutečnou výhrou pro zákazníky z celého světa.“

HTC rovněž představilo nový obchod pro virtuální obsah s názvem Viveport. Ten představuje rozšíření personalizovaného virtuálního zázemí Vive Home. Toto rozšíření nabídne zákazníkům přístup k široké paletě zážitků z oblasti vzdělávání, designu, umění, hudby a mnoha dalších. Pro zákazníky se přístup k Viveportu otevře v průběhu podzimu a to prostřednictvím headsetu HTC Vive, mobilní aplikace nebo PC.

HTC Vive: Virtuální realita 21. století (test)

Viveport vznikl s myšlenkou zodpovědné podpory tvůrců obsahu a vývojářů, proto nabídne mnoho způsobů monetizace samotného obsahu. Platba za stažení, nákupy v aplikaci i placené členství budou základními možnostmi, které budou moci vývojáři využít. Do budoucna bude Viveport rozvíjen dalšími funkcemi, které budou podporovat vývoj, distribuci i zapojení zákazníků do rozvoje nabízeného virtuálního obsahu.

Vývojáři, kteří by se chtěli připojit k Viveport komunitě, se mohou již nyní hlásit na této stránce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).