HTC má nový program pro podporu vývoje virtuální reality Vive. Chystá také VR obchod

Společnost HTC dnes oznámila zahájení spolupráce s vývojáři třetích stran za účelem rozšíření a obohacení nabídky příslušenství pro svůj set virtuální reality HTC Vive (test).  Součástí spolupráce budou semináře nad rámec školení poskytovaných společnostmi Valve a Synapse. V rámci nich budou moci vývojáři získat zdroje i software potřebný pro vývoj periférií a příslušenství, jejichž pohyb lze sledovat pomocí základnových stanic systému Vive. Zároveň HTC nabídne technickou podporu při integraci nových periferií a pomoc s jejich uvedením na trh. Tento program by měl podpořit vznik nových hardwarových řešení, která posunou možnosti interakce s virtuálními světy na další úroveň.

HTC Vive
HTC Vive

 „Jsme skutečně nadšeni ze střednědobého i dlouhodobého potenciálu, který se v rozhodnutí nabídnout společně s Valve přístup k příslušným technologiím za účelem urychlení rozvoje odvětví věnujícího se virtuální realitě ukrývá,“ říká Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC. „Bude úžasné sledovat novou vlnu inovace, kterou tento program umožní a která bude skutečnou výhrou pro zákazníky z celého světa.“

HTC rovněž představilo nový obchod pro virtuální obsah s názvem Viveport. Ten představuje rozšíření personalizovaného virtuálního zázemí Vive Home. Toto rozšíření nabídne zákazníkům přístup k široké paletě zážitků z oblasti vzdělávání, designu, umění, hudby a mnoha dalších. Pro zákazníky se přístup k Viveportu otevře v průběhu podzimu a to prostřednictvím headsetu HTC Vive, mobilní aplikace nebo PC.

Viveport vznikl s myšlenkou zodpovědné podpory tvůrců obsahu a vývojářů, proto nabídne mnoho způsobů monetizace samotného obsahu. Platba za stažení, nákupy v aplikaci i placené členství budou základními možnostmi, které budou moci vývojáři využít. Do budoucna bude Viveport rozvíjen dalšími funkcemi, které budou podporovat vývoj, distribuci i zapojení zákazníků do rozvoje nabízeného virtuálního obsahu.

Vývojáři, kteří by se chtěli připojit k Viveport komunitě, se mohou již nyní hlásit na této stránce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel