Domů » Bleskovky » HTC U12+ v testu DxOMark: jaké schopnosti jej vystřelily na stupně vítězů?

HTC U12+ v testu DxOMark: jaké schopnosti jej vystřelily na stupně vítězů?

Společnost HTC včera představila svůj nový vlajkový smartphone U12+ a hned se pochlubila skvělým výsledkem ve fototestu DxOMark, ve kterém získala celkové skóre 103 bodů (106 za fotografii, 95 za video). Díky tomu se novinka vklínila mezi Huawei P20 Pro a Huawei P20 a stala se nejlepším fotomobilem s duálním fotoaparátem na trhu. Za jaké schopnosti telefon získal tak vysoké hodnocení?

HTC U12+ je smartphone bez kopromisů. A navíc s nejlepší duální kamerou

Co se povedlo

Redaktoři serveru DxOMark chválí velmi rychlý a přesný autofokus, příjemné barevné podání a vyvážení bílé, přesnou expozici a dynamický rozsah, dobré zachování textur a detailů, a také velmi přirozenou a atraktivní simulaci bokeh efektu. U videa chválí efektivní stabilizaci, dobré sledování pohybujících se objektů, přesné ostření, živé barvy a obecně nízkou hladinu šumu.

Kde by se dalo ještě zlepšovat

Mezi zápory redaktoři zařadili viditelné artefakty u HDR snímků, šum u snímků s horším osvětlením a nízké detaily u vzdálenějších objektů focených v interiéru a za špatného osvětlení. U videa pak kritizují nestabilitu vyvážení bílé v interiéru, ztrátu detailů za zhoršených světelných podmínek a vysoce exponované snímky v HDR scénách.

I tyto nedostatky však stačily na to, aby HTC U12+ vyskočilo na „bednu“ nejlepších fotomobilů. Nemůžeme se dočkat, až se telefon dostane k nám do redakce na vlastní test. Kompletní test DxOMark a srovnání s konkurencí (Google Pixel 2, Huawei P20, Apple iPhone X) si můžete přečíst na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).