HTC U12 na prvních fotkách: tenké rámečky, lesklá záda a 4 fotoaparáty

Nový vlajkový smartphone od HTC se blíží. Tchajwanská společnost se s ním po několikáté pokusí zlepšit svoji finanční situaci, podle prvních fotografií však i s modelem U12 pojede v zajetých kolejích.

HTC U12 bude podobný podzimnímu modelu U11 Plus, vzadu bude mít lesklá skleněná záda, vpředu pak protáhlý displej, zřejmě se stejnou úhlopříčkou 6″.  Rámeček obepínající zařízení bude kovový a opět dostane funkci Edge Sense, tedy schopnost ovládat telefon mačkáním. Viditelnou novinkou má být hned čtveřice fotoaparátů, dvě čočky najdeme nad displejem, dvě ve fotomodulu na zádech.

Podle informací z prvních snímků, které byly objeveny na Google Plus, bude mít hlavní součást fotoaparátu rozlišení 12 Mpx a světelnost objektivu f/1.8, sekundární kamerka má mít stejné rozlišení, ale horší světelnost f/2.6. Pod fotoaparátem najdeme čtečku otisků prstů.

Pod taktovkou Snapdragonu 845

Zbytek výbavy má splňovat požadavky na vlajkový model roku 2018. Pod kapotou bude tepat čipset Qualcomm Snapdragon 845, zřejmě spárovaný s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Baterie má mít kapacitu 3 420 mAh. Z obrázků je patrné, že jediným portem na těle telefonu zůstane USB-C, sluchátkový jack už asi HTC nikdy nevrátí.

Kdy bude HTC U12 (nebo U12 Plus) představeno, zatím není jisté; patrně bude mít premiéru již v tomto měsíci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku