HTC U11 EYEs se blíží: máme detailní rendery a známe všechny důležité parametry

Společnost HTC už příští pondělí představí nový smartphone, který bude spadat do řady U11. Předčasnou premiéru mu už dnes uspořádal @evleaks, jemuž se dostaly do rukou tiskové snímky a prakticky kompletní specifikace.

Chystaná novinka se bude jmenovat HTC U11 EYEs a bude spadat do vyšší střední třídy. Telefon bude vypadat naprosto totožně jako úřadující vlajkový model U11+, dostane tedy lesknoucí se skleněná záda a širokoúhlý displej s poměrem 18:9. Šestipalcový panel bude typu LCD3 a bude mít rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů, okolo něj se budou rozprostírat poměrně tenké rámečky, kvůli kterým si čtečka otisků prstů najde své místo na zadní straně. Kovové rámečky obepínající zařízení budou díky funkci Edge Sense citlivé na tlak, telefon bude poskytovat odolnost splňující certifikaci IP67.

HTC U11 EYEs bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 652 za pomoci 4 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne prostor 64 GB, který bude možné dále rozšířit paměťovou kartou microSD. Akumulátor s velmi slušnou kapacitou 3 930 půjde dobíjet skrze USB-C, bezdrátové nabíjení ani 3,5mm jack na sluchátka očekávat nemůžeme. I když @evleaks ve své zprávě neuvádí informace o fotoaparátech, bystré oko může na renderech spatřit dvě čočky na čelní straně. Modely EYE byly u HTC vždy experty na selfies, a tento zdá se nebude výjimkou.

HTC U11 EYEs bude představen již v pondělí 15. 1., na trh dorazí v černé, stříbrné a červené barvě s operačním systémem Android Nougat na palubě. Očekáváná cena je 3299 CNY (asi 10 800 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku