TOPlist

HTC Touch.B/Rome: Tak nakonec bez Androidu (aktualizováno)

Francouzský server MobiFrance.com zveřejnil první fotografie komunikátoru HTC Rome s operačním systémem Google Android. Už při prvním pohledu na zařízení jsem se nemohl ubránit faktu, že vypadá skoro stejně jako nedávno recenzovaný HTC Touch2 s Windows Mobile. O hardwarových parametrech se toho zatím příliš mnoho neví, redaktoři zmíněného serveru však slíbili, že v dalších dnech přinesou další upřesnění.

Částečná podoba s HTC Touch2 tu skutečně je, i když Rome podstatně více plýtvá místem pod displejem, kde se mimochodem nacházejí pouze tři celkem dost velká tlačítka a jinak nic, než prázdné místo s logem výrobce. Vzhledem k tomu, že je na snímcích předprodukční vzorek, lze počítat s tím, že do představení finální verze se leccos může změnit, takže za sebe pro HTC připojuji jeden skromný tip pro lepší využití místa pod displejem. Displej vypadá, že nabídne pouze úhlopříčku 2,8″ a hádal bych, že se dočkáme QVGA (240×320 px) nebo HVGA rozlišení (320×480 px). Spodní hrana telefonu ukrývá HTC ExtUSB konektor, telefonní mikrofon a malé pouto pro uchycení na šňůrku. Horní část je osazena 3,5 mm výstupem na sluchátka. V horní lince nad displejem najdeme telefonní reproduktor a doufám, že v HTC nezapomenou také na notifikační diody.

Zadní část komunikátoru je osazena lehce zapuštěným objektivem blíže nespecifikovaného fotoaparátu (bez přisvětlovací diody) a nechybí ani hlavní systémový reproduktor. Vzhledem k tomu, že nikde nevidím otvor pro stylus, očekávám, že se dočkáme kapacitního displeje. Na další upřesnění a potvrzení specifikace si budeme muset počkat, ale snad nás redaktoři z MobiFrance.com nenechají příliš dlouho čekat.

- - -

Není příliš pravděpodobné, že by se HTC Rome na trhu objevil v průběhu posledního měsíce tohoto roku; uvedení se tedy dočkáme až někdy v prvním kvartále 2010. Neočekávám, že by šlo o nějakou technicky nabušenou bombu a myslím, že se jej výrobce bude snažit cílit spíše na méně náročnou skupinu uživatelů, ale kdo ví, jaká překvapení se v útrobách tohoto kousku vlastně skrývají.

- - -

Aktualizováno 3.12.: Podle nových informací, se kterými přišel server MobiFrance.com, tento telefon nenabídne systém Android, ale bude pracovat na mobilní Qualcomm platformě Brew, která se poprvé objevila už před několika lety u značky Siemens (modely SXG75 nebo EF81). Dočkáme se také podpory sítí třetí generace a 2 MPx fotoaparátu na zadní straně, na Wi-Fi se prý zapomnělo. Docela odvážný krok od HTC, ale pokud bude nasazena nějaká přijatelná cena, určitě má tento telefon šanci na úspěch.

Zdroje: MobiFrance.com, WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku