Domů » Články » HTC Touch.B/Rome: Tak nakonec bez Androidu (aktualizováno)

HTC Touch.B/Rome: Tak nakonec bez Androidu (aktualizováno)

Francouzský server MobiFrance.com zveřejnil první fotografie komunikátoru HTC Rome s operačním systémem Google Android. Už při prvním pohledu na zařízení jsem se nemohl ubránit faktu, že vypadá skoro stejně jako nedávno recenzovaný HTC Touch2 s Windows Mobile. O hardwarových parametrech se toho zatím příliš mnoho neví, redaktoři zmíněného serveru však slíbili, že v dalších dnech přinesou další upřesnění.

Částečná podoba s HTC Touch2 tu skutečně je, i když Rome podstatně více plýtvá místem pod displejem, kde se mimochodem nacházejí pouze tři celkem dost velká tlačítka a jinak nic, než prázdné místo s logem výrobce. Vzhledem k tomu, že je na snímcích předprodukční vzorek, lze počítat s tím, že do představení finální verze se leccos může změnit, takže za sebe pro HTC připojuji jeden skromný tip pro lepší využití místa pod displejem. Displej vypadá, že nabídne pouze úhlopříčku 2,8″ a hádal bych, že se dočkáme QVGA (240×320 px) nebo HVGA rozlišení (320×480 px). Spodní hrana telefonu ukrývá HTC ExtUSB konektor, telefonní mikrofon a malé pouto pro uchycení na šňůrku. Horní část je osazena 3,5 mm výstupem na sluchátka. V horní lince nad displejem najdeme telefonní reproduktor a doufám, že v HTC nezapomenou také na notifikační diody.

Zadní část komunikátoru je osazena lehce zapuštěným objektivem blíže nespecifikovaného fotoaparátu (bez přisvětlovací diody) a nechybí ani hlavní systémový reproduktor. Vzhledem k tomu, že nikde nevidím otvor pro stylus, očekávám, že se dočkáme kapacitního displeje. Na další upřesnění a potvrzení specifikace si budeme muset počkat, ale snad nás redaktoři z MobiFrance.com nenechají příliš dlouho čekat.

- - -

Není příliš pravděpodobné, že by se HTC Rome na trhu objevil v průběhu posledního měsíce tohoto roku; uvedení se tedy dočkáme až někdy v prvním kvartále 2010. Neočekávám, že by šlo o nějakou technicky nabušenou bombu a myslím, že se jej výrobce bude snažit cílit spíše na méně náročnou skupinu uživatelů, ale kdo ví, jaká překvapení se v útrobách tohoto kousku vlastně skrývají.

- - -

Aktualizováno 3.12.: Podle nových informací, se kterými přišel server MobiFrance.com, tento telefon nenabídne systém Android, ale bude pracovat na mobilní Qualcomm platformě Brew, která se poprvé objevila už před několika lety u značky Siemens (modely SXG75 nebo EF81). Dočkáme se také podpory sítí třetí generace a 2 MPx fotoaparátu na zadní straně, na Wi-Fi se prý zapomnělo. Docela odvážný krok od HTC, ale pokud bude nasazena nějaká přijatelná cena, určitě má tento telefon šanci na úspěch.

Zdroje: MobiFrance.com, WMPowerUser.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. snad nie dalsia variacia na touch, touch 2, mega, tatoo a podobne, dufam ze prinesie aspon nejaku inovaciu v HW stranke (idealne taku co by vysvetlila to plytvanie miestom pod displayom)

 2. Nevím jak Android, ale Windows se bez stylusu na 2,8 palců velkém displeji a bez Dpadu nedá ovládat. A kór když maj pod displejem tolik místa . Jináč Touch dvojka vypadal po designové stránce celkem slušně, toto vypadá jak levná čínská kopie. Zatim zůstávám na Touch 3G

 3. cryingfreeman

  ten displej bude resitívny ako to má HTC Tatoo

 4. Tak najnovsie info o tomto stroji hovori ze nebude mat android.
  [odkaz]

 5. Jojo, bude mit BREW. Což je asi důvod toho písmenka „B“ v předprodukčním názvu. Tak trochu to bude vlastně nástupce posledních Siemensů :D

 6. jj, taky mě ta nová informace že to bude postavené na řešení Brew od Qualcommu docela překvapila, doplním to do článku.

 7. hmm dobre… telefon bez wi-fi!! to se jim zas podarilo… jinak by to byl bezva low-end…tipuju cenu tak za 6000 minimalne

 8. Jako low-end bych do toho šel ale víc jak 7000 pochybuju,že za to někdo tolik dá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).