HTC Sync: Synchronizační nástroj pro nové komunikátory s Androidem

-Když jsem používal zařízení T-Mobile G1, chyběla mi v základu možnost synchronizace dat s Outlookem (jak jsem byl zvyklý z Windows Mobile). G1 mě při první spuštění vyzvala k synchronizaci s účtem od Google, ze kterého bylo možné přenést kontakty, e-maily a události v kalendáři. Z této varianty jsem nebyl příliš nadšený a jsem rád, že pro nová zařízení HTC Hero a HTC Magic výrobce připravil synchronizační nástroj HTC Sync, který si nyní podrobněji představíme. HTC Sync je dostupný pouze pro operační systém Windows (XP, Vista a částečně i Windows 7). Na svém pracovním notebooku mám nyní nainstalovanou RC1 verzi 64-bitových Windows 7, kde jsem se bohužel setkal s problémy s chybějícími ovladači, a podle informací na internetu s tím mají problémy i uživatelé 64-bitových Windows Vista. Naštěstí už existuje řešení a dodatečné ovladače, díky kterým budete moci HTC Sync používat i pod 64-bitovými Windows (návod v češtině naleznete v našem fóru).

- -

Po nainstalování aplikace HTC Sync vás přivítá úvodní obrazovka programu, která nabízí tři základní položky – synchronizace, nastavení a instalátor aplikací (*.apk). Jakmile váš komunikátor připojíte přes USB kabel (přes Bluetooth nebo Wi-Fi synchronizovat nejde), spustí se konfigurační aplikace, která vám pomůže nastavit první synchronizaci. Po zadání jména vašeho zařízení (hodí se, pokud budete například spravovat více Android komunikátorů), se začnou synchronizovat kontakty a kalendář z aplikací ve vašem PC. Podporován je Outlook od verze 2000, Windows Contacts a Windows Calendar, s jinými nebude HTC Sync komunikovat.

Tip: Aktuální verzi nástroje HTC Sync si můžete stáhnout z oficiálních stránek společnosti HTC. Zde jsou přímé odkazy pro HTC Hero a HTC Magic.

- - -

V nastavení synchronizace lze stanovit priority pro synchronizované položky a stejně tak si můžete prohlížet log událostí, ve kterém přehledně vidíte, co všechno HTC Sync přenášel a synchronizoval. Vybrat rovněž můžete, zda se mají data synchronizovat automaticky nebo manuálně. Pokud by během synchronizace došlo k chybě, můžete využít funkci pro opravu dat, která do zařízení vždy přenese (znovu) všechny položky z počítače.

- - -

Poslední funkcí je instalátor aplikací, se kterým můžete do Android komunikátoru nahrávat nové programy a hry. Před prvním použitím je nutné v nastavení zařízení – aplikace, povolit instalaci z neznámých zdrojů. Přes instalátor pak stačí vybrat *.apk soubor (instalátor pro Android) a aplikace se následně nainstaluje do zařízení. V nastavení HTC Sync lze zapnout systémovou asociaci pro *.apk soubory, které pak můžete instalovat přímo z průzkumníka.

- - -

ActiveSync a WMDC pro Windows Mobile umějí sdílet internetové připojení z PC do zařízení, což považuji za velikou výhodu, HTC Sync bohužel nic podobného nenabízí, ale třeba se této funkce dočkáme v nových verzích, spousta uživatelů by ji rozhodně uvítala (a stejně tak synchronizaci e-mailů). Za nástroj HTC Sync jsem ale velmi vděčný, konečně nejsem odkázaný jen na synchronizaci Androidu s účtem na Google, v HTC jsou si patrně vědomi toho, že velké množství uživatelů chce svá data synchronizovat přímo s PC a ne s žádnou internetovou službou.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. ge0rge (neregistrovaný)

  fajn, ale radeji nez pres nejaky kabel synchronizuju bezdratove pres internet s firemnim exchange serverem, coz Android taky umi parada

 2. ge0rge (neregistrovaný)

  vite co je exchange ? kdybyste to vedeli nikdy byste nenapsali takovou blbost ze synchronizace pres kabel je lepsi nez pres internet …. phe…

 3. kissman (neregistrovaný)

  2george: je rozdil mezi Exchange a Exchange protokolem… navic synchro s Exchange zname synchronizovat stovky polozek (nemyslim tim stovky zaznamu) a moznost pouzivat spousty fci… a to Android proste neumi!

 4. ge0rge (neregistrovaný)

  na neurcite slov spousty se obvykle odpovida otazkou … jmenuj pet …. ale vazne, nejde o nic jineho nez o synchronizaci kalendare, posty a kontaktu , .. to android zvlada perfektne … ostatni je co jako ?

 5. kissman (neregistrovaný)

  poznamky, oblibene slozky, ukoly… to uz je 6, kdo ma Exchange tak ma i AD takze pripojeni telefonu do domeny a s tim spojene sluzby a moznosti…

 6. tomogo (neregistrovaný)

  Tak jak tak na to koukám, tak Android je jenom hračka a ne telefon pro opravdovou práci…
  Chápu to dobře, že se dají synchronizovat pouze kontakty a kalendář?

 7. didosh28 (neregistrovaný)

  asi jsem úplně blbý ale vůbec s HTC neumím pracovat….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *