TOPlist

HTC spustila vlastní vývojářskou soutěž pro platformu Google Android

Na včerejší den měla společnost HTC naplánovanou tiskovou konferenci při příležitosti představení nové soutěže pro české Android vývojáře, kteří mají možnost za své aplikace získat zajímavé finanční ohodnocení. Tiskovka se konala v Národní technické knihovně a zúčastnila se ji zhruba dvacítka pozvaných novinářů. Řeč byla nejen o soutěži, ale také o plánech společnosti HTC do budoucna.

Ještě v loňském roce se v HTC soustředili především na vývoj komunikátorů s Windows Mobile, což se ale na začátku tohoto roku změnilo a v HTC mají nyní s Androidem velké plány, i když jak mi bylo řečeno, po příchodu Windows Phone 7 by se opět misky vah měly vyrovnat. Právě z tohoto důvodu se české zastoupení HTC rozhodlo pro vývojáře Android aplikací připravit soutěž, ve které mohou ukázat své dovednosti a ti nejlepší si pak odnesou zajímavé výhry. Podobná soutěž už dříve proběhla v Srbsku, kde měla velký úspěch. Vítězné aplikace se dokonce objevily předinstalované v HTC komunikátorech prodávaných pod křídly tamního operátora. S něčím takovým se ale v ČR nepočítá, tedy alespoň prozatím a případné další podmínky se mohou s autory vítězných aplikací řešit individuálně.

Soutěž odstartovala 11. května a potrvá do 11. července 2010. To jsou rovné dva měsíce a mám pocit, že vývoj kvalitní aplikace může trvat mnohem déle, nicméně pravidla byla takto dána a je nutné je respektovat. Veškeré dění okolo soutěž je možné sledovat na adrese HTCandroidSoutez.cz, kam mohou autoři aplikací svá díla nahrávat a uživatelé je následně mohou testovat a hodnotit.

- - -

Autor aplikace zodpovídá za to, že je aplikace plně funkční a není v rozporu se základními pravidly soutěže; v opačném případě může být z katalogu odstraněna. Aplikace budou hodnoceny dvěma skupinami – odbornou a veřejnou porotou. Odborná porota složená ze zástupců společností HTC, Google a Telefónica O2 + několik odborníků z ČVUT, vyberou po ukončení soutěže tři nejlepší aplikace, jejichž autoři získají:
1. cena – 50 000 Kč + HTC Desire 2. cena – 30 000 Kč + HTC Desire 3. cena – 20 000 Kč + HTC Desire

- - -

Veřejná porota bude složená ze všech registrovaných uživatelů, kteří budou na portálu HTCandroidSoutez.cz aplikace hodnotit. Autor programu s největším počtem hlasů také získá 50 000 Kč + HTC Desire. A to ještě není všechno, pět náhodně vybraných hlasujících také získá po jednom kusu komunikátoru HTC Desire (recenze). Výhry jsou velice lákavé a sám jsem zvědavý, jaké zajímavé programy a hry se v databázi objeví. Další informace o soutěži naleznete v tiskové zprávě.

- - -

A na závěr ještě jedna horká novinka – společnost HTC už za několik málo dní představí zbrusu nový komunikátor s Androidem, který by se měl na pultech obchodů objevit na konci července. Další detaily ale nejsou v tuhle chvíli známy, takže můžeme jen spekulovat o tom, který z modelů z dříve uniklé roadmapy by to mohl být. Zda se v průběhu tohoto roku dočkáme i nějakých dalších zařízení s Windows Mobile je zatím ve hvězdách. Je totiž docela možné, že se v HTC budou soustředit až na první přístroje na platformě Windows Phone 7.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku