TOPlist

HTC Sensation XL představen: 4,7″ obr s puncem Beats Audio

HTC představilo obřího hudebníka s Androidem, 1,5GHz procesorem a 8Mpx fotoaparátem, který se může pyšnit podpisem značky Beats Audio (preview).

Tchajwanský gigant HTC před malou chvílí představil další obří telefon. Po modelu HTC Titan s Windows Phone 7.5 dostane svého zástupce s displejem o úhlopříčce 4,7″ také platforma Android. HTC Sensation XL nabízí stejné hardwarové parametry jako Titan, navíc se ale může pyšnit certifikací Beats Audio – s touto značkou totiž HTC v srpnu spojilo síly. HTC Sensation XL je už druhým telefonem s technologií Beats Audio, prvním byl model Sensation XE. Oba dva telefony by měly poskytovat vysoký zážitek při poslechu hudby. Součástí balení budou kvalitní špuntová sluchátka UrBeats, která byla navržena právě pro telefony od HTC. Na těle sluchátek najdeme ovládací centrum se třemi tlačítky pro ovládání hudby. Integrovaný mikrofon dává tušit, že UrBeats bude možné používat také jako headset. Už teď jsme zvědaví, jaký zvuk se z nich bude linout, ale na tuhle otázku dostaneme odpověď až za několik týdnů, kdy budeme mít obě novinky k dispozici na recenzi.

- -

HTC Sensation XL nabídne Android 2.3.4 s novou verzí uživatelského prostředí Sense. Hnacím motorem se stane jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1,5 GHz (MSM 8255). K dispozici bude 768 MB RAM a 16 GB vnitřní paměti (uživatelsky přístupných bude 12,64 GB). Po vzoru HTC Titan (WP7) se i u Sensation XL zapomnělo na slot pro paměťové karty.

- -

Přední straně bude dominovat obří displej s úhlopříčkou 4,7″ (Super LCD). Je škoda, že nabídne „pouze“ WVGA rozlišení, qHD nebo HD by mu slušelo mnohem více. Pod ním budou umístěna senzorová tlačítka (Domů, Menu, Zpět a Hledat). Ve výbavě dále najdeme GPS s digitálním kompasem, FM rádio, Wi-Fi 802.11b/g/n, DLNA, Bluetooth 3.0 a 8Mpx fotoaparát vybavený BSI technologií, kterému bude dělat společnost dvojice přisvětlovacích LED diod.

- - -
HTC Sensation na živých fotografiích (zdroj: Engadget)

- - -

Video bude možné nahrávat maximálně v HD rozlišení (720p). Na přední straně najdeme 1,3Mpx kamerku pro videohovory, se kterou zároveň bude možné pořizovat autoportréty. Přísun energie zajistí 1 600 mAh baterie. Na těle telefonu najdeme dva mikrofony, které se budou starat o regulaci šumu během hovoru. Výbavu uzavírá gyroskop, pohybový senzor, světelné čidlo a proximity senzor.

HTC Sensation XL se v České republice začne prodávat v průběhu listopadu, cena bude upřesněna později. Počítá se také s uvedením speciální limitované edice, která bude obsahovat sluchátka Beats Solo.

Komentovaný videopohled (v angličtině, zdroj: Engadget)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku