Domů » Bleskovky » HTC nehází smartphony do žita. S novým šéfem chce zpátky mezi elitu

HTC nehází smartphony do žita. S novým šéfem chce zpátky mezi elitu

Společnost HTC zažívá těžké měsíce, z každého z posledních čtvrtletí vychází s finanční ztrátou a prodeje smartphonů tchajwanské značky se začínají blížit nule. Logickým krokem by bylo od výroby smartphonů utéct a soustředit se na virtuální realitu Vive, to ale HTC v plánu rozhodně nemá.

Sázka na high-end s podporou 5G

Firma před nedávnem provedla výměnu na postu ředitele, kde dosavadní Cher Wang vystřídal Yves Maitres. Ten se v rozhovoru pro TechCrunch nechal slyšet, že HTC trh se smartphony rozhodně neopustí, naopak se bude chtít vrátit mezi smetánku. Firma prý bude nabízet telefony z nejvyšších výbavových pater s podporou sítí 5G a nabízet je v zemích s vysokým HDP, neboť konkurence v low-endu na rozvojových trzích je neúprosná.

HTC U12plus modry 01

Yves Maitres také uvedl, že HTC ztratilo svoji pozici, neboť kompletně zastavilo investice do vývoje a soustředilo se především na VR byznys. Kvůli tomu vznikla na konkurenci obrovská ztráta, kterou nyní bude chtít tchajwanská firma dohnat. Jedním z prostředků má být podpora sítí 5G, se kterou HTC počítá v průběhu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ghj
Anonym
ghj

tak treba vstanou z mrtvych. dira na trhu minimalne jedna je – nikdo relevantni (krome applu) nevyrabi mobily s uhloprickou kolem 5 palcu. sanci tu teda je.

Carda
Anonym
Carda

Oni půjdou z davem tak že lze očekávat nudloidní až ultranudloidní displeje s dírou nebo výřezem nic víc nic míň :D

Martin123
Uživatel
Martin123

Nudle je 16:9 chce to 4:3 jako kdysi ne nějakou nudli :D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

VR je taky jediný důvod, proč tato firma ještě existuje.