Domů » Bleskovky » HTC M8 „Mini“ nabídne 4,5″ HD displej, Snapdragon 400 a 13Mpx fotoaparát

HTC M8 „Mini“ nabídne 4,5″ HD displej, Snapdragon 400 a 13Mpx fotoaparát

Kompaktní varianty vlajkových lodí jednotlivých výrobců jsou mezi uživateli poměrně populární a vypadá to, že kromě zmenšeného Galaxy S5 Mini bychom se v průběhu tohoto roku měli dočkat také mini varianty modelu HTC M8 (více informací). Twitter kanál @evleaks zveřejnil základní hardwarové parametry.

HTC One mini by měl pohánět quad-core procesor Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz pro každé jádro, který doplní 1 GB RAM a 16GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSDXC karty. Displej nabídne kompaktní úhlopříčku 4,5″ a HD rozlišení (720 x 1280 px) a výbavu dále doplní Wi-Fi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS či NFC. Na zadní straně najdeme 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, na přední straně pak 5Mpx kamerku.


HTC One mini se tento rok zřejmě dočká nástupce

Stejně jako HTC M8, i zmenšená verze nabídne softwarová tlačítka přímo na displeji. Operační systém Android 4.4.2 „KitKat“ doplní nové prostředí Sense 6.0. HTC M8 by měl být představen zhruba v polovině března a v tuto chvíli nevíme, zda se společně s ním objeví i mini varianta, nebo bude její premiéra naplánována až později.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. luke (neregistrovaný)

  2GB Ram a snapdragon 600 bych viděl jako minimum..

 2. Knoxx (neregistrovaný)

  Prej mini ti jsou vtipný :D

 3. „Displej nabídne kompaktní úhlopříčku 4,5″.“ Tak to mě fakt pobavilo:-D

 4. Hlavně, aby zase nepraskaly kryty ve velkém jako v současnosti na HTC One mini.Kvalitativně je nyní HTC na úrovni Aceru v začátcích.

 5. Kdyby dali hw jako u Sony Xperia Z1 Compact tak ano, ale takhle zase skončí v propadlišti..

  Tehdá dělali ještě dobré telefony..

 6. ja (neregistrovaný)

  To nech si taky mobil strčia do zadku

 7. 4,5 palcov a MINI? to sa moze stat len na androide…

  • Ano, i tak mini být může. Záleží jak se poperou s využitým prostorem. Dřívější 2,8″ zařízení také moc mini nebyla, teď je jiný doba a smartphone je od toho, aby nahradil z části PC.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).