TOPlist

HTC Legend: Nástupce modelu HERO s HVGA displejem a 600 MHz procesorem

V příštím roce se můžeme těšit na celou řadu zajímavých komunikátorů od společnosti HTC, a to jak s Androidem, tak samozřejmě i s Windows Mobile, i když do vydání nových Windows Mobile 7 lze očekávat, že převaha telefonů s Androidem a nápisem HTC bude převládat, ale je to celkem pochopitelné. Jedním z velmi zajímavých přístrojů bude HTC Legend; ten má nahradit oblíbený Hero a samozřejmě nabídne celou řadu vylepšení.

HTC Legend by se měl do prodeje dostat už v průběhu března, alespoň tak hovoří většina zahraničních zdrojů a je docela možné, že oficiálního představení se dočkáme už někdy na začátku ledna 2010. Komunikátor by měl dostat do výbavy operační systém Android 2.0 či dokonce 2.1 (tak či onak jej samozřejmě bude možné na další verze snadno aktualizovat). Stejně jako Hero, bude mít spodní část těla trochu zalomenou, takže se bude velmi dobře držet v ruce. Celkové rozměry by měly být 112 × 56.3 × 11.5 milimetru, půjde tedy o telefon se sympatickou velikostí. Na údaje o hmotnosti si ještě budeme muset počkat, ale snad se vejdeme do 130 gramů včetně baterie. Srdcem telefonu bude opět čipová sada od Qualcommu (MSM 7227), které bude tentokrát vévodit procesor s taktem 600 MHz. Pokud máte obavy, že je to málo, pak vás mohu uklidnit; pro Android je to naprosto dostačující a volat po 1 GHz řešení by nemělo smysl, i když v dalších modelech lze nasazení Snapdragonu určitě očekávat.

Kapacitní AMOLED displej s úhlopříčkou 3,2“ nabídne dost netradiční HVGA rozlišení (480×320 px při poměru stran 3:2). Stejné rozlišení má třeba Apple iPhone a je docela škoda, že v tomhle směru výrobce nesáhl po něčem lepším (alespoň VGA). Vnitřní paměť dostala standardních 512 MB, operační paměť RAM má velikost 256 MB. Přítomnost Wi-Fi, Bluetooth a podpory sítí třetí generace už dnes asi nikoho nepřekvapí. Legend k této výbavě dále přidává 5 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlovací LED diodu. Chybět nesmí pohybový ani světelný senzor, FM rádio, 3,5 mm výstup na sluchátka a slot na microSDHC karty.

- -
HTC Legend by se měl objevit také v nabídce operátora T-Mobile

Pod displejem se nachází několik systémových tlačítek a jeden celkem originální prvek – malý touchpad (v anglických dokumentech je uveden výraz optická myš), který nahradil standardní rolovací kolečko. Je docela možné, že Legend bude nabízen v několika různých barvách a třeba se dočkáme i výměnných zadních krytů, které HTC použilo u modelu Tatoo a počítá se s nimi i u další novinky s kódovým názvem Tide. Velkými změnami by mělo projít uživatelské rozhraní Sense, hovoří se o několika nových panelech a widgetech, především pak o záložce Lidé a Footprints ve verzi 2. Už teď se těším se na oficiální představení a jsem zvědavý, jaké další novinky výrobce u Legendu odhalí.

Zdroj: ai.rs blog

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku