TOPlist

HTC Incredible S: První pohled na novinku s neuvěřitelnými tlačítky

Do redakce nám na recenzi dorazil chytrý telefon HTC Incredible S, který byl před několika týdny představen na Mobile World Congress v Barceloně. Incredible S je novou vlajkovou lodí HTC s operačním systémem Android a jak lze již z názvu vypozorovat, vychází z modelu Incredible. Ten se již delší dobu prodává na americkém trhu, ale do Evropy nikdy nedorazil. V tomto článku vám přiblížíme naše první dojmy a později se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi.

Ještě před obsahem balení musím zmínit, že HTC Incredible S je dodáván v černé krabici, což je oproti předešlým modelům (od prvního telefon s UI Sense – HTC Hero) podstatná změna. Uvnitř elegantní černé krabičky najdeme synchronizační USB kabel, který zároveň slouží k dobíjení přístroje. Dále adaptér do zásuvky a klasická sluchátka. Výrobce nezapomněl ani na molitanové polštářky a klipsnu na oblečení. V balení má ale hlavní místo samotný přístroj s baterií o kapacitě 1450 mAh a 8GB paměťová karta standardu microSD. Obsah balení bychom tedy měli, nyní se pojďme podívat na telefon samotný.

- - -

Modelu Incredible S dominuje displej o úhlopříčce 4 palce s WVGA rozlišením (480 x 800 px). Pod ním pak najdeme čtveřici senzorových tlačítek, které reagují velmi přesně. Navíc je stisk doprovázen vibrací přístroje, takže uživatel ví, zda se „tlačítka” dotkl. Nad displejem najdeme logo výrobce a telefonní reproduktor, pod kterým se nachází notifikační dioda (primárně svítí oranžově a zeleně). Přední strana působí velmi elegantně, a to hlavně díky nepřítomnosti jakýchkoli hardwarových tlačítek. Navíc když je telefon ve spánku a jen tak leží na stole, vypadá jak černá skleněná deska. Nesmím také zapomenout na přední kamerku pro videohovory, ta je umístěna v pravé části přední strany.

Zajímavostí přední strany je čtveřice tlačítek pod displejem. Ta se totiž automaticky otáčí, podle polohy přístroje. Oceníte to především při psaní delšího textu či při brouzdání na internetu. Na zoubek se této technologii podíváme v připravované recenzi.

Na horní straně se nachází audio výstup (3,5 mm) a tlačítka pro zapnutí a vypnutí přístroje/displeje. Levý bok nabízí dvojici tlačítek pro regulaci hlasitosti a microUSB konektor pro nabíjení a synchronizaci s PC. Pro leváky je tento fakt ale velmi nepraktický, neboť při nabíjení se telefon v podstatě nedá držet v ruce a práce s ním je tak obtížnější. Na dolní straně zbyl pouze prostor mikrofon.

- - -
8MPx fotoaparát fotí opravdu dobře. Je vidět krok dopředu oproti předchozím telefonům s 5MPx optikou.

Poslední stranou k popsání jsou záda přístroje. Zde je HTC částečně vyčítán tvar zadního krytu, neboť má v podstatě dvě vrstvy, na sobě samozřejmě závislé. Názory na vzhled se liší, ale mě osobně se záda Incredible S líbí. Navíc zde najdeme čočku 8MPx fotoaparátu, dvojici přisvětlovacích LED diod a systémový reproduktor. Zadní strana je vyrobena z plastu a potažena soft vrstvou. Do ruky tak telefon padne pěkně, avšak jde zde vidět každý otisk či nečistota. I tak ale konstrukce přístroje na první pohled působí velmi dobře a vše sedí přesně.

-

Operační systém Android je zde ve verzi 2.2.1 a počítá se s upgradem na 2.3 Gingerbread, přesný termín ale zatím není znám. Přesto je systém velmi svižný a reakce jsou opravdu rychlé. Multitasking je v systému Android samozřejmostí a díky rychlému gigahertzovému procesoru Scorpion zvládne Incredible S bez problémů obsluhovat několik náročnějších aplikací najednou. Důkazem toho je fakt, že když jsem telefon prvně spustil a na pozadí se mi automaticky instalovaly aplikace z Android Marketu (ty, které mám na svém modelu Desire), mohl jsem s telefonem normálně pracovat bez většího zpomalení.

Incredible S je telefon na multimédia jako stvořený, disponuje krásným SuperLCD displejem a kvalitním výchozím zvukem. K tomu přidejte 8MPx fotoaparát a máte opravdu nadupaný přístroj, jehož cena nepřekračuje 12 000 Kč. V připravované recenzi se tomuto nejnovějšímu komunikátoru z dílny HTC podíváme na zoubek podrobněji.

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku