TOPlist

HTC Incredible: Android s 1 GHz Snapdragonem a WVGA displejem (první informace)

Společnost HTC má na úterý 16. února v Barceloně naplánovanou tiskovou konferenci, kde se dočkáme představení celé řady nových komunikátorů (živé zpravodajství budete moci sledovat zde). Vzhledem k tomu, že Microsoft má akci pro novináře připravenou už na 15. února, tak lze očekávat, že HTC následně představí i novinky s Windows Mobile 7. Rušno ale bude i u zařízení s Androidem a jeden takový kousek už HTC utekl nyní – model s kódovým označením Incredible. Ten by se měl nejprve objevit u amerického operátora Verizon, ale později si to snad namíří i na evropský trh.

Telefon nabídne operační systém Android 2.1 obohacený o pestré uživatelské prostředí HTC Sense. Těšit se tedy můžeme na celou řadu pěkných widgetů a dalších miniaplikací. O svižné reakce a dobrý výkon se postará čipová sada Qualcomm Snapdragon v čele s 1 GHz procesorem. Ve specifikaci dále najdeme 256 MB RAM a slot na microSDHC kartu. Samozřejmostí je podpora bezdrátových sítí Wi-Fi 802.11 b/g/n a přítomnost Bluetooth rozhraní ve verzi 2.1. Použitá čipová sada dává tušit, že se dočkáme také GPS navigace a snad i FM rádia, i když to může být výrobcem nakonec softwarově blokováno; nebylo by to poprvé. Přední stranu osedlal AMOLED displej s WVGA rozlišením (480×800 px) a úhlopříčkou 3.7“.

Pod displejem najdeme čtveřici systémových tlačítek (Domů, Menu, Zpět a Hledat) + optický joystick, který v poslední době stále častěji nahrazuje celkem oblíbenou rolovací kuličku. S tímto ovládacím prvkem bychom se měli později setkat třeba u komunikátoru HTC Bravo (nebrandovaná verze Nexusu One). Zadní strana nabídne fotoaparát s rozlišením 3 nebo 5 MPx, automatické ostření a dvojici přisvětlovacích LED diod. Přehlédnout nelze nepatrné výstupky na zadním krytu, které působí zajímavě, ale snad telefon příliš nenafouknou. Tlusté telefony už dnes v módě příliš nejsou, což ale v HTC velmi dobře vědí, takže bych ve výsledku očekával příjemné rozměry a snad i nízkou hmotnost (tyto parametry zatím nebyly zveřejněny; počkejme si ale do příštího týdne na MWC).

- - - - -
HTC s kódovým označením Incredible na prvních fotografiích

Jak jsem již zmínil v úvodu, z počátku se s tímto kouskem počítá u amerického operátora Verizon a po několikatýdenní prodlevě bychom se s ním měli setkat také v Evropě.

Zdroj: PocketNow

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku