Domů » Bleskovky » HTC Exodus: zabezpečený blockchain smartphone s peněženkou na kryptoměny

HTC Exodus: zabezpečený blockchain smartphone s peněženkou na kryptoměny

Už příští týden představí společnost HTC svůj nový vlajkový smartphone U12 (U12+). Ten bude vybaven tím nejlepším současným hardwarem, avšak patrně nebude nijak vybočovat z kolejí vyjetých jeho předchůdci. Bohužel jak ukazují poslední finanční výsledky, tyto koleje zatím nevedou ke světlým zítřkům.

HTC je po 11 červených čtvrtletích konečně v plusu. Radovat se ale nemůže

HTC se bude chtít vystoupit ze svého stínu v druhé polovině letošního roku, pro kterou chystá Exodus. Nejedná se o odchod ze smartphonové scény, ale o zabezpečený smartphone využívající decentralizovanou databázi blockchain. Tento telefon má nejen umět spouštět decentralizované aplikace, ale má se také stát zabezpečenou peněženkou pro kryptoměny, jako Bitcoin, Etherum, apod.

Vlastní blockchain síť

Hlavou blockchainové iniciativy v HTC je Phil Chen, zakladatel Vive. Ten na konferenci Consensus 2018 v New Yorku prohlásil, že Exodus má být jakýsi hub, ke kterému má uživatel veškeré klíče s přístupem k vlastním datům a identitě. Podle svého vyjádření Chen touží po světě, ve kterém uživatelé skutečně vlastní svá data bez dohledu centrálních autorit.

V HTC pro tento telefon připravují vlastní blockchain síť, která má maximálně zjednodušit převod peněz mezi uživateli. Na Tchajwanu dokonce přemýšlí, že by se samotný Exodus platil kryptoměnami, byť cena v tuto chvíli nebyla pochopitelně stanovena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).