Domů » Bleskovky » HTC Evo se odhaluje na snímcích z prezentace: voděodolný a bez 3,5mm jacku

HTC Evo se odhaluje na snímcích z prezentace: voděodolný a bez 3,5mm jacku

Už za nedlouho by mělo dojít k premiéře smarphonu HTC Bolt, který má jít na globální trh jako HTC Evo. Tento telefon už jsme měli možnost několikrát spatřit, nyní si jej můžeme podívat a snímky z oficiální prezentace, které odhalují i některé zajímavé detaily.

bolt

HTC Evo můžeme brát jako mírně upravenou verzi Google Pixel XL. Telefon dostane 5,5″ displej s Full HD rozlišením a celokovová záda v designu HTC 10. HTC se v přednášce chlubí voděodolností s krytím IP57, což znamená, že by měl ustát ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut; stejně jako v případě nových iPhonů se však na vniknutí vody nebude vztahovat záruka.

htc-bolt-1-4

Novinka od HTC má dostat i nový fotoaparát, pyšnící se rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.0, optickou stabilizací, zjednodušeným ovládáním a rychlým náběhem, samozřejmostí je i schopnost zaznamenávat 4K video s 24-bitovým Hi-Res audiem.

htc-bolt-1-3

Zvuk má být vůbec silnou stránkou tohoto zařízení, HTC k němu bude přibalovat špičková sluchátka, která se mají umět adaptovat přímo na konkrétní ucho. Oproti běžným sluchátkům mají nabídnout až o 70 procent větší reproduktor, který poskytne hlasitější a bohatší zvuk. Sluchátka se budou připojovat pomocí USB-C konektoru, neboť sluchátkovým jackem telefon vybaven nebude. Další kaňkou na kráse má být u tohoto modelu starší procesor Qualcomm Snapdragon 810 ve spolupráci se 3 GB RAM, byť tyto údaje uniklá prezentace neprozradila.

htc-bolt-1-1-1

HTC Evo dostane akumulátor o kapacitě 3 200 mAh, který má díky podpoře rychlého nabíjení získat celodenní výdrž za pouhých 30 minut nabíjení.

htc-bolt-1-5-1280x682

Novinku bude pohánět nejnovější Android 7.0 Nougat zabalený do vlastní nadstavby, zajímavé je, že v HTC vyměnili službu Google Now za Amazon Alexa. Je však možné, že tato novinka se bude týkat pouze americké verze Bolt, a nikoliv globálního modelu Evo.

htc-bolt-1-6

Datum představení HTC Bolt/Evo není prozatím oficiálně známé, hovoří se o tomto pátku 11. listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. klidne at jack daji pryc ale at pak udelaji ramecky nad a pod displejem pod 5 mm a vahu u 5,5 palce pod 145 g a u 5 palce pod 130 g tak jako konkurence

  • Jistě, hlavně ty rámečky, hlavně ty rámečky:) To je nějaká nová civilizační choroba či co. A taky si pochval spekulovaný QC SD810:)

   No jinak k zařízení, sveřepost HTC je tedy pozoruhodná. Ale stále se nemohu zbavit dojmu, že by přeci jen mohli jít svou cestou, než jen podle Apple. I Samsung zvládl se vymanit. HTC tam naopak sklouzlo.

   • Nie UNI, civilizacna choroba je neustale zvacsovanie telefonov. Ked uz clovek nema na vyber v malych uhloprieckach, tak by tie uhlopriecky mohli zacat balit do bezramcekovych tiel. Hore 5 mm, dole 5 mm (musi stacit na cidla aj repro) a po stranach 1 mm. Tak by telefon s 5″ displayom mohol byt zasa aspon trochu pouzitelny.

   • Krayzie: Je výběr v malých úhlopříčkách. Ale není tam top HW, který není pro cíl malých telefonů (komunikace) potřeba.
    To, že lidé telefony neberou často jako jen prostředek pro komunikaci resultuje v ony velké úhlopříčky. Nemyslím si, že by to byla civilizační choroba. Vše se zvětšuje, auta, TV, mobily. Součást komfortu.
    Brečet u 5,5″ pádla, že já chci něco malého je nemoc.

   • Vinimocne s tebou musim suhlasim uni, to saskovanie po appli sa im vymsti…

   • Ing. konstruktér Krayzie: a co takle antény? Ty bys je z mobilu vyhodil, když chceš 5mm spodní rámeček?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).