Domů » Články » HTC Desire HD, Desire Z, Tube a vylepšené HTC Sense: Informace z Londýna

HTC Desire HD, Desire Z, Tube a vylepšené HTC Sense: Informace z Londýna

Společnost HTC včera na tiskové konferenci v Londýně představila dva nové komunikátory s operačním systémem Android 2.2 a vylepšený uživatelským rozhraním HTC Sense, které bude nově provázáno s portálem HTCSense.com, který nabídne celou řadu zajímavých služeb. Představena byla rovněž šikovná krabička Tube s podporou DLNA. Do kuchyně s připravovanými Windows Phone 7 komunikátory nás výrobce zatím nahlédnout nenechal a vše se na tiskovce točilo výhradně okolo Androidu.

Tisková konference se konala nedaleko Tower Bridge (Old Billingsgate Market) a už při vstupu bylo jasné, že tuhle akci HTC pojalo ve velkém stylu. Po vpuštění do sálu jsem se usadil hned do druhé řady a bezdrátová síť pro novináře v tu chvíli fungovala zcela bez potíží. Zaradoval jsem se a vypadalo to, že se stejná chyba jako na MWC v Barceloně opakovat nebude. Po odeslání několika prvních příspěvků na Twitter jsem se chystal spustit slibovaný live stream, nicméně HTC opět zcela zkolabovala síť, takže bylo po připojení a následně došlo k přetížení lokální BTS, takže připojení fungovalo jen několika málo šťastlivcům v sále. Bezdrátová síť bohužel nefungovala ani po skončení přenosu, což je pro novináře hodně nešťastná situace a také jeden z důvodů, proč se zde reportáž objevuje až se zpožděním. Snad mi bude prominuto, ale v tu chvíli jsem se mohl snažit sebevíce, ale připojení zkrátka nebylo možné. Co ale HTC rozhodně nepodcenilo, byl počet vystavených kusů nových telefonů, kterých zde bylo bezmála 50. Pojďme se tedy společně podívat, co si pro nás HTC připravilo.

Obsah článku
HTC Desire HD: Velký displej, kvalitní fotoaparát a Dolby Mobile SRS
HTC Desire Z: QWERTY klávesnice, 800MHz procesor a HD video
HTC Tube: Nenápadná krabička s 1GHz procesorem a Androidem poslouží jako DLNA server
HTC Sense a portál HTCSense.com
Oficiální videa od HTC

- - -
Tisková konference se konala na zajímavém místě. Úvodní slovo patřilo řediteli HTC (Peter Chou)

- - -
Rekapitulace předchozích úspěchů. Vědeli jste, že HTC je čtvrtým největším výrobcem telefonů na světě? 

- - -
Skoro to vypadalo, že další část tiskovky se bude točil okolo Windows Phone 7. Nakonec se tak nestalo

- -

HTC Desire HD: Velký displej, kvalitní fotoaparát a Dolby Mobile SRS
Po představení komunikátoru HTC HD2 spousta uživatelů volala po zařízení, které by nabídlo podobné parametry, avšak s operačním systémem Android. Ve výbavě najdeme 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 768 MB RAM a 1500 MB vnitřní paměti. 8MPx fotoaparát s duální LED diodou a podpora Dolby Mobile SRS zvuku dává tušit, že tohle zařízení nabídne bohaté multimediální zážitky. Při fotografování oceníte široké možnosti nastavení včetně nejrůznějších efektů, které lze dodatečně přidávat i po pořízení snímku. Kapacitní SLCD displej s úhlopříčkou 4,3“ nabídne WVGA rozlišení (480×800 px) a zobrazí 262k barevných odstínů. Velmi dobře se tedy bude hodit pro prohlížení webových stránek, čtení dokumentů a v neposlední řadě také pro sledování videa. Technologie Dolby Mobile SRS zajišťuje velmi výrazný a čistý zvuk, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní uši, když jsem v sálu plném hovořících novinářů pustil na telefonu krátký klip, jehož zvuk byl velmi dobře slyšitelný i v takto hlučném prostředí.

- - -

- - -

- - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 2.2 s novou verzí HTC Sense
Procesor: Qualcomm Snapdragon, 1 GHz
Displej: kapacitní, 4,3″, WVGA (480×800 px), 262 000 barev, technologie Super LCD (SLCD)
Paměť: 768 MB RAM, 1.5 GB vnitřní paměť, slot na microSDHC karty
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 8 MPx, duální LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720 p)
Rozměry: 123 × 68 × 11,8 mm
Hmotnost: 164 gramů včetně baterie
Baterie: Li-Ion 1230 mAh
Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, Dolby Mobile SRS zvuk, podpora DLNA

- - -

- - -

Fotoaparát zvládá také nahrávat video v HD rozlišení (720), které můžete po uložení ihned nahrát na server YouTube v původní kvalitě. Při záznamu v šeru můžete využít pomoci v podobě duální LED diody, která je velmi silná a bez problémů prosvítí běžně velkou místnost. Pro připojení sluchátek je k dispozici 3,5 mm výstup na sluchátka, s počítačem bude Desire HD komunikovat přes microUSB kabel, skrze který se rovněž dobíjí akumulátor. Ten má kapacitu 1230 mAh a je velmi pravděpodobné, že při intenzivnějším používání budeme muset počítat s častějším nabíjením. Podobně na tom je už původní HTC Desire i HTC HD2. V telefonu nechybí ani jeden z trojice senzorů (světelný, pohybový a proximity) a stejně tak zde nesmí chybět bezdrátové připojení přes Wi-Fi (802.11b/g/n) a podpora pro rychlé datové přenosy HSDPA.

- - -

HTC Desire HD není žádný drobeček (123 x 68 x 11,8 mm), ale přesto se v ruce drží dobře. Jen je nutné počítat s o něco vyšší hmotností (164 gramů včetně baterie). Ke konstrukci samotné nemám žádné výhrady, vše je velmi pevně slícované a snad jen objektiv fotoaparátu by nemusel být tak vystouplý, protože tím vzniká riziko v podobě možného poškrábání krycího sklíčka. Přední straně kraluje prostorný displej, nad kterým se nachází telefonní reproduktor a signalizační dioda. Pod displejem najdeme prostor pro čtveřici senzorových tlačítek a je škoda, že sem výrobce nevtěsnal ještě optický touchpad. Boční hrany přístroje jsou osazeny tlačítky pro regulaci hlasitosti a klávesou Power. Pravý bok telefonu není osazený žádnou klávesou, což je docela škoda. Skvěle by se sem hodilo například tlačítko spouště fotoaparátu, které v HTC několik posledních let zcela ignorují.

HTC Desire Z: QWERTY klávesnice, 800MHz procesor a HD video
Pro všechny uživatele toužící po Android komunikátoru s hardwarovou klávesnicí, připravila společnost HTC model Desire Z, o jehož T-Mobilem brandované verzi jsem na SmartManii psal už před několika dny. Po hardwarové stránce se jedná o dobře vybavené zařízení s podporou všech moderních technologií. Ve výbavě nalezneme 800MHz procesor od Qualcommu, který by měl být podle slov výrobce energeticky úsporný, což by se mělo projevit na výrazně vyšší výdrži a už teď se těším na reálné testování, které nám ukáže, jak moc tato slova byla pravdivá.

- - -

- - -

Displej nabídne jemné WVGA rozlišení a rozumnou úhlopříčku 3,7“. I když jde o telefon s vlastní klávesnicí, nejsou jeho rozměry nikterak výrazné, což mě příjemně potěšilo. Telefon do ruky velmi dobře padne a samotný proces odhalení klávesnice také není nijak náročný. Nejde o klasický výsuvný mechanismus, který známe ze starších modelů, v tomhle případě se klávesnice vyklápí na speciální konstrukci a snadno to zvládnete i při držení telefonu jednou rukou. Mechanismus se na první pohled zdál velice pevný a nebál bych se toho, že se po delším používání nijak výrazně opotřebí. Pokud v HTC něco umějí opravdu dobře, jsou to právě konstrukce a nejrůznější mechanismy.

- - -

- - -

Na klávesnici samotné se píše velice dobře. Tlačítka dobře reagují na stisk a jejich tuhost je zcela vyhovující a díky velikosti by s psaním neměli mít potíže ani uživatelé s většími prsty. Jen je škoda, že zde nezbyl prostor pro pátou řadu numerických kláves, které je nutné společně se speciálními symboly zadávat klávesu Fn, kterou pro jistotu naleznete na obou okrajích. Podsvícení klávesnice je bíle (primární znaky jsou zabarveny do šeda) a ve tmě nijak neruší. Světelný senzor umístění nad displejem vám pomůže nejen s automatickou regulaci jasu podle okolního světla, ale zároveň aktivuje podsvícení klávesnice pouze při horším světle, takže opět dochází k úspoře energie.

- - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 2.2 s novou verzí HTC Sense
Procesor: Qualcomm MSM7230, 800 MHz
Displej: kapacitní, 3,7″, WVGA (480×800 px), 262 000 barev, technologie Super LCD (SLCD)
Paměť: 512 MB RAM, 1.5 GB vnitřní paměť, slot na microSDHC karty
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720 p)
Rozměry: 119 × 60,4 × 14,16 mm
Hmotnost: 180 gramů včetně baterie
Hardwarová klávesnice: ano, 4 řady, 43 kláves, 2 programovatelná tlačítka
Baterie: Li-Ion 1300 mAh
Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, podpora DLNA, optický touchpad

HTC Desire HD i Desire Z nabídnou možnost streamování videa (720 p), hudby a fotografií přes DLNA a rovněž se mohou pochlubit novou funkcí Fast Boot, díky které se telefon spustí během 10 vteřin. Otázkou však zůstává, kolik lidí dnes telefon přes noc úplně vypíná; troufám si tvrdit, že většina se spokojí například s pouhou aktivací letadlového režimu. V České republice se HTC Desire HD a Desire Z začnou prodávat na přelomu října a listopadu. Doporučená koncová cena pro Desire HD je 14 499 Kč a pro Desire Z 12 999 Kč. Na tiskové konferenci se krátce objevil také Patrick Chomet (Vodafone, Group Director of Terminals), který prohlásil, že oba dva modely budou dostupné ve všech zemích, kde Vodafone působí, takže je velmi reálná šance, že se objeví i v nabídce českého Vodafone. Není vyloučeno, že se později objeví také v nabídce O2 a T-Mobile.

- - -

HTC Tube: Nenápadná krabička s 1GHz procesorem a Androidem poslouží jako DLNA server
Obě dvě představené novinky nabízejí možnost streamování obsah přes DLNA, nicméně ne všechny televize touto technologií disponují. Kouzelná krabička HTC Tube je určena právě pro ty uživatele, kteří nemají televizi s možností zabydlet se ve vaší domácí počítačové síti. K HTC Tube připojíte telefon s podporou DLNA buď bezdrátově nebo přes microUSB kabel a krabička se dále postará o doručení streamovaného obsahu z telefonu do televize, ke které ji připojíte skrze HDMI kabel, který bude součástí balení. V současné době mi v HTC potvrdili pouze informaci o tom, že bude produkt na trhu dostupný v průběhu čtvrtého kvartálu, cena však zatím stanovena nebyla. Video je skrze HTC Tube možné streamovat v maximálním rozlišení 1280×720 px (tedy 720p). Dále můžete prohlížet fotografie v zařízení a případně přistupovat k vaší hudební knihovně.

- -

- -

Hardwarové parametry
Procesor: TI OMAP 3630, 1 GHz
Operační systém: Android (verze nebyla zveřejněna)
Paměť: 256 MB RAM a 256 MB ROM
Rozměry: 71,5 × 45 × 8 mm
Připojení: HDMI 720p – max. 30 FPS, Wi-Fi 802.11b/g/n, microUSB
Protokol: DLNA 1.5
Podporované formáty pro video: 3GP, WMV, MPEG4, H.263, H.264, xvid
Podporované formáty pro hudbu: AAC, AAC+, eAAC+, AMR, MP3, WMA
Podporované formáty obrázků: GIF, JPEG, BMP
Příslušenství v balení: HDMI kabel, napájecí adaptér

HTC Sense a portál HTCSense.com
Hned v úvodu tiskové konference představila společnost HTC novou verzi uživatelského prostředí HTC Sense, která přináší celou řadu zajímavých vylepšení. Tím nejvýznamnějším je napojení na portál HTCSense.com, skrze který budete moci nejen zaměřit pozici telefonu, ale také přistupovat k některým datům. Nové HTC Sense nabídne funkci pro seskupování e-mailů a celou řadu multimediálních inovací. Přímo v telefonu budete například moci upravovat fotografie, přidávat k nim efekty a případně označovat konkrétní osoby. Při uploadu snímku na Facebook se pak označení přenese přímo na přátele ve vašem seznamu. Přibyla zde také čtečka elektronických knih (HTC e-book reader), která ale nenabízí nic extrémně převratného. Uživatel si v ní může například barevně označit vybrané části knihy, používat záložky a automatický překlad, ale jestli má být tohle konkurence pro iBooks od Apple, tak se tedy pánové příliš nevytáhli. Přímo v HTC Sense bude několik knih dostupných zdarma a další si uživatelé budou moci zakoupit. V České republice ale nákup knih podporován nebude.

- - -
Takto bude vypadat prostředí webové služby HTCSense.com

Velkým překvapením bylo představení navigace s názvem HTC Locations. Skrze tuto aplikaci si do telefonu můžete stáhnout mapy oblasti, do které se zrovna chystáte. Mapové podklady budou zdarma a HTC je dodává Tele Atlas. Placený pravděpodobně bude až bonusový obsah, mezi který by měla patřit například hlasová navigace nebo body zájmu, ale to zatím nebylo finálně potvrzeno. HTC tak svým novým zákazníkům zdarma nabídne offline navigaci, ve které nebude chybět 2D nebo 3D pohled či letadlový průlet trasou. Pokud vám během aktivní navigace někdo zavolá, nepřekryje telefonní obrazovka celou plochu displeje, ale pouze se ve spodní části objeví proužek informující o aktuálním hovoru.

- - -

Na portálu HTCSense.com mohou uživatelé jednoduše spravovat svůj telefon z mobilního prohlížeče nebo svého počítače. Dostupné funkce umožňují například přístroj na dálku „prozvonit“ v případě, že ho uživatel nemůže najít, a to i když že je hlasitost telefonu ztlumena nebo nastavena pouze na vibrace. Pokud uživatel zjistí, že mu bylo zařízení ukradeno, služba umí zobrazit jeho lokaci na mapě, na dálku jej zablokovat, přesměrovat hovory a SMS zprávy na jiné číslo, poslat do telefonu zprávu vyžadující jeho navrácení od zloděje nebo rovnou smazání všech dat ze zařízení. Online služba HTCSense.com slouží i k archivaci a zálohování kontaktů, textových zpráv, výpisu volání nebo historie internetového prohlížeče. Uživatelé si odtud mohou také stahovat exkluzivní tapety, vyzvánění, scény nebo widgety HTC. Podrobně se na funkce a služby spojené s HTCSense.com podíváme zítra v samostatném článku.

- - -

Oficiální videa od HTC
Záznam z tiskové konference

Představení HTC Desire HD, Desire Z a HTC Sense

Důležité momenty z tiskové konference

Rozhovor s klíčovými osobami z HTC

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

34 komentářů

 1. Tak jsme se přeci jen dočkali. Že je to pozdě? To vůbec nevadí. Článek je kvalitní a dodává nám dokonce více informací, než zahraniční články. Děkujeme a přejeme hodně štěstí s konektivitou na příště. :)

 2. No, kdybych chtěl Android, Desire Z bych určitě zahrnul do výběru. Designem je sice na spodní, ale už přijatelné, mezi. Čili na HTC velký výkon :).

 3. Díky za hezkou reportáž! To Desire HD je pěkné a dokonce sem o něm uvažoval jako o náhradníkovi za moje stávající Desire, ale ten lesklý povrch čelní strany přístroje a nesmyslná velikost baterie mě ujistila, že budu muset počkat o něco déle. Chápe někdo tu baterii? Může ten inovovaný procesor udělat takovou úsporu energie?

 4. tak Desire HD je jasna volba jen otazkou je kdy dorazi na nas trh

 5. prcek15: Díky, snad to takhle budou vnímat i ostatní. Člověk se někdy může snažit jak chce, ale občas to prostě nevyjde.

  octávák: Desire HD má plnohodnotný Snapdragon (1 GHz), takže tam ta výdrž nebude nijak extrémní, spíše bych řekl že to bude podobné jako u HD2 nebo původního Desire, tedy žádná sláva. Úsporný procesor má Desire Z. Snad se mi přístroj brzy podaří sehnat na recenzi, abych jeho výdrž mohl otestovat v praxi.

 6. Nechci bejt ten záporák, ale zdá se mi, že je to na stejné úrovni jako SGS a v nějakých parametrech se mi to snad zdá zaostalejší.

 7. Díky za kvalitní článek, jak již psal prcek, myslím že když jsme čekali tak dlouho na představení, tak jeden den zpoždění článku nás nevytrhne. Chtěl jsem se ještě zeptat na klávesnici v porovnání s TP2 – je stejná, nebo jiná (horší, lepší). Myslím tím zdvih tlačítek, reakce, komfort. A ještě dotaz k těm cenám, to jsou oficiální pro ČR, nebo přepočtené ze zahraničí?

 8. chalosi ak chcete tel na vydrz baterie vrelo odporucam n 5110. je to sice biede ale ak to vydrzi tolko co moje hd2 tak idem dotoho,sikovna hracka a vnoci aj tak spim tak nech sa nabija a nelenosi:-) a ked sme pritom tak pri normal prevadzke pri kontrole emailu a aktualizaci pocka,niake hovory a sms 2,5dna neni problem,tak oco tu ide,hee?

 9. TommyR: HTC Touch Pro2 měl dle mého názoru jednu z nejlepších klávesnic vůbec (i co se tlačítek týče). U Desire Z je zpracování tlačítek hodně podobné a řekl bych, že stisk je o něco měkčí, reakce jsou bleskové a rozhodně jsem si na ni rychle navykl. Měl jsem připravené ještě jedno video s psaním na klávesnici a podrobnějším pohledem, ale bohužel se mi soubor špatně uložil na kartě a výsledek je nepoužitelný (jo když se daří, tak se daří). Ceny v článku jsou oficiální pro český trh.

 10. Desire HD má také druhou generaci Snapdragonu, takže to je v podstatě to samé jako v Desire Z jen taktováné na 1GHz. Výdrž ukáží až první recenze.

 11. Máte někde prosím rozměry Desire Z?

 12. RobertP: Moje chyba, zapomněl jsem je přidat do tabulky, opraveno (71,5 × 45 × 8 mm).

 13. Díky za odpověď. Tak už aby byl tady :)

 14. Perfektní článek,videa …. děkujeme!!!
  Jinak jsem byl rozhodnutý pro Samsung Galaxy S,ale ten Deire HD – no paráda. Ještě cena kdyby byla +/- 12tis – tak je to úplná paráda (ale je mi jasné,že při uvedení je to nereálné – přeci jen nevydělávám jen na mobil :D :D

  No a chtěl jsem se zeptat …. zjistil jsi,zda displej je sklo nebo plast???

 15. Tak nejvíce se mi líbí Desire HD.
  Jelikož jsem vlastníkem Desire, tak doufám, že nové HTC Sense, které vypadá super, bude v blízké době připravené i pro nás. Už se těším. :)

 16. Z se mi teď jeví jako možný nástupce mého TP2, jen fakt nechápu proč je móda dělat jen 4 řádkové klávesnice. Vždyť tvrzení, že to je kvůli pevnému uchycení horní části, se mi vůbec nezdá. TP2 má displej chycený až na kraji a také je to v pohodě.

 17. Paradni reportaz. Diky moc.

 18. no prvni vec, ktera byla do oci je opravdu kapacitne mensi baterka HDcka nez u Desire a Desire Z, na druhou stranu tenhle snapdragon je vyrobeny 45nm technologii, takze bude mit mensi naroky na energii… v praxi si troufam rict, ze na tom bude mozna o chloupek hure nez klasicky Desire. Desire Z s timhle CPU a baterii bude s vydrzi nejdale.

 19. HTC Desire HD – 768 MB RAM :D .. tak to je hodně velkej brutál ..

 20. HTC Desire HD – rypnem si hned z prvej a bez pardonu:
  Senzorove tlacitka? Kde je trackball alebo touchpoint alebo cosi kurzoroveho charakteru? Mame konecne spust foto? Bude kamerka pre videohovory? Baterka – si robite srandu? Ta sama kapacita ako u HD2 a tam bola vydrz dost mizerna… Chcelo by to konecne aspon 1500 mAh, ba co, 1800 by bolo plne zasluzenych… Nikde som nevsimol zmienku u TV out ci HDMI vystupe… USB host – mozeme asi len snivat, sci-fi… Alebo? Cele mi to pride ako prezlecena HD2 s mierne lepsim HW a inym OS… Nic viac, nic menej… Inak povedane, myslim si, ze konkurencia toho ponukne predsa len viac, vid Samsung ci Motorola, ak aj nie viac, parametrovo uz maju na trhu a v predaji to, co HTC ponuka v Desire HD a to sa este len chysta na trh… A vlaste kuknime do vlastych radov – v principe nevidim najmensi dovod prechadzat zo sucasneho Desire na Desire HD – velke, drahe a malo (bliziace sa k nule) inovacii…

 21. Jo dobra prace jirko..

  Jenom mam dotaz.. muzu pouzivat htcsense web aniz bych musel jim sdilet svoje kontakty,smsky apod.. ale pritom vyuzivat takove veci jako je sledovani telefonu pres gps ci bts? Vim ze do budoucna je to asi nevyhnutelne a casem to lidem ani divne neprijde ze nahravaji svoje osobni veci nekomu cizimu na web ale dneska na to jeste ja osobne nejsem pripravem :-) Nerikam ze zrovna htc stim bude neco delat ale hacknout se da dneska vse..

  Jinak telefony pekne to jo ale ze by prinasely neco prevratneho(krom toho htcsense) se rict neda.. a hodne lidi si upgrade promysli.. uvidime na realu..

 22. Ehm, tak HTC celkem fail. Je to tak, nejlepší volbou stále zůstává Samsung Galaxy S – display, výdrž, výkon, cena, multimédia. Ten Desire HD bude lepší tak akorát ve fotoaparátu (ikdyž HTC :D) a zpracování.

 23. Díky za vyčerpávající informace a skvělý článek jako vždy :-)

  Zajímalo by mě, proč má Desire Z „jen“ 800MHz procesor. Myslel jsem, že bude na úrovni původní Desire a navíc bude klávesnice. No a ten vzhled… když nedají lesklé plasty na telefon, tak to alespoň vrazili mezi klávesy :-(

 24. Dezire Z je v soucasne chvili jasna volba….a pokud ho opravdu zahrne Vodafone, tak si na to jeste necham slevu, co ted mam a parada….konecne neco, co me fakt nadchlo…

 25. „Zetko“ se mi hodně líbí (i když vzhledově zas tolik ne), doteď jsem o Androidu neuvažoval, ale rázem je vše jinak :-) Taky mě překvapily ceny, čekal jsem je tak o dvě tisícovky výš.

 26. Tak než Desire Z, tak to už radši Motorolu Milestone.

 27. Jo, Milestone2 je druhy konkurent a ja mam Motorolu hodne rad jako znacku….ale zase HTC bude lepe dostupne a s lepsi podporou…a navic se mi libi ten design…
  A stupiditu v podobe cislic v radku misto v bloku, maji oba…..

 28. No než podporu XDA (z kuchtění apod. jsem už vyrostl) mi denně bude užitečnější 1GHz CPU, také to vidím spíše na Milestone 2…

 29. neviem ci to je len u mna chyba alebo aj u vas ale ked ste u desire z hovorili kolko ma fotak megapixlov tak sa to potom strihlo alebo ked ste tam hovorili ze viac sa dozviete pri niakej recenzi aj tam sa mi to strihlo

 30. vidím-li dobře, tak Z-ko nemá přední video-kamerku a HD-čko ano?

 31. Desire HD vypadá opravdu dobře. Mrzí mě akorát těch 8MPx a slabá baterie. V současné době je optika u mobilů úplný odpad a oni se stejnak nestydí tam dávat víc MPx, které akorát podpoří míru šumu a celkovou „kvalitu“ fotografie. A jsem dost zvědav jak to mohli zařídit tak, aby 1230mAh mohla mít větší výdrž než takových 20 hodin…

  Jinak jsem ale příjemně překvapen. První přístroj po dlouhé době, který mě opravdu zajímá.

 32. Slaba baterie OK, ale kdyz chcete fotit tak si kupte fotak – pro mne je w mobilu zbytecny.

 33. Tom077: Displej by měl být opět z tvrzeného skla, stejně jako u původního Desire.

  CooL: Toho displeje bych se rozhodně nebál (ani počtu barev), 262k zcela postačí. Jinak co se týče srovnání AMOLED a Super LCD displeje, doporučuji mrknout na tenhle článek [odkaz]

  anims: Tak to se přiznám že nevím, tohle jsem na místě neměl možnost otestovat, ale snad by mělo jít nastavit, která data chceš s účtem na HTCSense.com provázat. Uvidíme, až budu mít telefon k dispozici na recenzi.

  mtb.biker: Desire HD ani Desire Z nemají přední kamerku pro videohovory.

 34. Myslíte že na Htc Desire Z pojedou hry od gameloftu??(např. nova, modern combat..)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).