Domů » Bleskovky » HTC Desire C je minimálně o 20 % rychlejší než Wildfire S

HTC Desire C je minimálně o 20 % rychlejší než Wildfire S

HTC před několika dny představilo levný smartphone Desire C, který díky použitému hardwaru a nízké ceně bude cílit na ty nejméně náročné uživatele. Těm přesto dokáže nabídnou operační systém Android 4.0 obohacený o uživatelské prostředí HTC Sense 4. Co se týče modelové řady, trefnější by pro tenhle kousek byl název Wildfire C, protože jde právě o nástupce modelů HTC Wildfire a HTC Wildfire S, se kterými HTC slavilo nemalé úspěchy. Kvůli marketingovým účelům se tohle sympatické HTC bude prodávat pod označením Desire C.

Redaktoři zahraničního serveru GSM Dome už mají telefon k dispozici a provedli na něm několik základních benchmarků. V aplikaci AnTuTu Bench získal slušných 1929 bodů a v Quadrant benchmarku 1452. Pro srovnání, jeho předchůdce HTC Wildfire S, který má téměř totožné hardwarové parametry, získal v AnTuTu 1522 bodů a Desire S 2627 bodů.

HTC Desire C náročné uživatele neohromí, ale těm méně zkušeným nabídne dobře odladěný systém se svižnými reakcemi. Už brzy by se tenhle kousek měl zatoulat i k nám do redakce, kde jej patřičně otestujeme. Podle aktuálních informací telefon bude dostupný od první poloviny června na pražské značkové prodejně HTC, v maloobchodní prodejní síti a u telefonních operátorů. Doporučená koncová cena je stanovena na 4 499 Kč. Na podzim se dočkáme představení vylepšené verze, která bude navíc disponovat NFC čipem.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Pavel (neregistrovaný)

  Nízké ceně? To je vtip? Za stejnou cenu si můžete koupit šedivku Xperii NEO V a to je proti tomu jinší liga…

  Jinak z oficiální distribuce je mnohem lepší volbou HUAWEI Ascend G300.

  Cenu je potřeba srazit alespoň o 1000 jinak telefon nemá smysl.

 2. presne, za tu cenu si koupim nejakej foun z „neoficialni ceske distribuce“ a je to.. napr xperiu ray…:-) ale toto fakt ne…

 3. Zerkion (neregistrovaný)

  Htc vyrábí úžasné telefony ale jen ty drahé. levné telefony podle htc jsou skoro na 5 000 a to je celkem vysoká cena. A ještě nechápu, že ho zařadily mezi mobily Desire. Vždyť tam mají všechny telefony procesor s 1Ghz. A to mě trochu urazilo (mám Desire s). Spíš by měl být ve Wildife.

 4. Jiří Šlégr (neregistrovaný)

  Já mám zkušenost s obojím, ovšem díky Android 4.0 a HTC Sense 4.0 na tomto kousku je plynulost, I OPROTI WILDFIRE S, velmi zaostalá, wildfire s je sice na trhu už nějakou tu dobu, ale Desire c ho kvůli nedostatečnému poměru software ku hardware!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).