Domů » Bleskovky » Hřbitov nepředstavených smartphonů LG: podívejte se, co všechno Korejci chystali

Hřbitov nepředstavených smartphonů LG: podívejte se, co všechno Korejci chystali

Společnost LG na začátku tohoto měsíce definitivně zavřela svou dlouhodobě ztrátovou mobilní divizi. Do konce července výroba smartphonů této značky skončí, vývojové a výrobní kapacity se přeorientují na jiné produkty. Rozhodnutí skončit přišlo letos v dubnu poté, co zkrachovaly všechny možné varianty mobilní divizi odprodat.

lg rollable
LG Rollable

Kvůli náhlému ochodu z byznysu budeme ochuzeni o několik rozpracovaných smartphonů, mezi kterými vyčnívá zejména rolovací LG Rollable. Zrušených smartphonů je však mnohem více; jejich produktové karty nyní zveřejnil informátor @evleaks.

LG Velvet 2 Pro

LG pro letošní rok kupříkladu chystalo plnohodnotnou vlajkovou loď navazující na LG Velvet. Zatímco loňský smartphone spadal výbavou do vyšší střední třídy, jeho nástupce měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 888. Telefon měl být dále vybaven zakřiveným OLED displejem s Full HD+ rozlišením, dotykovými senzory namísto tlačítek a lepšími fotoaparáty, které měly více vystupovat ze zad telefonu. Tabulka dále potvrzuje 8 GB RAM.

LG G Stylo 7

Dalším chystaným smartphonem byl LG G Stylo 7 s integrovaným stylusem. Zařízení mělo dostat do výbavy Full HD+ displej s průstřelem pro selfie kamerku, dále pak čipset Qualcomm Snapdragon 662, 4 GB RAM a operační systém Android 11.

LG K35

Z řady levnějších smartphonů jsme měli přivítat model LG K35. Ten měl dostat LCD zobrazovač s HD+ rozlišením, poměrně širokými rámečky okolo a průstřelem pro selfie kamerku. Telefon měl pohánět čipset MediaTek Helio P35 a 3 GB RAM.

LG K33

Ještě levnějším smartphonem měl být model K33. Měl jej rovněž pohánět čipset MediaTek Helio P35 se 3 GB RAM, ovšem displej měl být ještě více utlačován širokými rámečky. Namísto průstřelu pro selfie kamerku měl být telefon vybaven výřezem.

Z některých modelů již mělo LG vyrobené první tisícovky kusů, které dle předchozích informací firma nabídne k exkluzivnímu prodeji svým zaměstnancům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).