TOPlist

Hospodářské noviny uvádějí novou aplikaci pro iPad

Vydavatelství Economia před nedávnem uvedlo na trh novou aplikaci Hospodářských novin pro iPad, kterou vyvinulo spolu s týmem vývojářů z českého studia Inmite. Nainstalovat si ji můžete zdarma z App Store. Economia očekává, že uživatelé iPadu aplikaci přijmou příznivě a budou ji používat častěji než dosavadní verzi.

Hospodářské noviny se při tvorbě aplikace obrátily na profesionály ze společnosti Inmite zaměřující se na vývoj aplikací pro chytré telefony a tablety. Tříměsíční vývoj a společná práce osmi programátorů s redakcí Hospodářských novin daly vzniknout svižné aplikaci, postavené na kvalitním obsahu a typografii. Economia tak vybudovala plnohodnotnou platformu pro digitální distribuci obsahu. Publisher HN Daniel Hort zároveň odhalil další důvod pro investice do nové aplikace: „Hledáme nové obchodní modely na nových platformách, které by nám generovaly zisk jinde než v tradičním tištěném  byznysu.“ 

- - -

Z obsahového hlediska Hospodářské noviny v iPadu kombinují tištěný deník a portál IHNED.cz. Při otevření aplikace se čtenářům zobrazí hlavní zprávy, které mohou koupí aktuálního vydání novin nebo předplatného rozšířit o všechny důležité události, k nimž se z portálu ihned.cz přiřazuje související obsah a jeho aktualizace. Zároveň mají k dispozici ke stažení nejen vlastní noviny, ale i všechny přílohy ve formátu PDF. 

Petr Dvořák z Inmite, který je architektem platformy, prozradil, že na počátku byli vývojáři ovlivněni aplikací The Times pro iPad a webovou aplikací New York Times. „Při hlubší analýze jsme došli k tomu, že v iPadu bude nejlepší Hospodářské noviny postavit na typografii. Hlavní inspirací se přitom staly noviny samotné a jejich obsah. Výsledná aplikace je celkem unikátní v tom, jak je jednoduchá a čistá – je o fontech a obsahu, který je v souznění s velkou plochou a jednoduchou interakcí, jakou iPad nabízí.“ 

S novou aplikací pro iPad připravila Economia také speciální nabídku předplatného Hospodářských novin, díky kterému bude možné získat tablet iPad za cenu 3 190 Kč. Další informace o této akci naleznete zde.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku