Domů » Články » Hororový příběh, létání nad Las Vegas a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Hororový příběh, létání nad Las Vegas a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Sobota je tu a s ní i náš pravidelný přehled aplikací a her. Jak už je zvykem, i dnes vám nabídneme několik vybraných titulů pro iOS a Android, které spojuje jediné. Za normálních okolností jsou placené, ale vývojáři je po omezenou dobu nabízejí zdarma.

Bezplatná dostupnost bohužel nebude trvat věčně a my to nemůžeme nijak ovlivnit. Proto pokud vás nějaká z položek zaujme, se stažením určitě neváhejte. Připomínáme, že aplikace na obou platformách zůstávají „zakoupené“ i po odinstalaci. Můžete si tak něco pořídit na „horší časy“.

iOS

Unlox

‎Unlox
‎Unlox
Cena: 99,00 Kč

Unlox je šikovná aplikace, která udělá z vašeho iOS zařízení digitální klíč k počítači s macOS. Nabídne i několik dalších užitečných funkcí, avšak je třeba dodržet následující podmínky: macOS musí být ve verzi High Sierra a vyšší, iOS musí být 11.2 či novější a telefon musí být vybaven Bluetooth LE. Předpokladem pro správnou funkčnost je také aktivní Handoff.

Skrz aplikaci můžete odemykat hned několik macOS počítačů. Využít k tomu můžete Touch ID, Face ID, PIN, nebo Apple Watch. Omezeni nejste pouze na odemknutí přihlašovací obrazovky. Stejným způsobem lze například omezit přístup k internetu či jím podmínit odstranění některých souborů.

Nemusíte se bát ani toho, že by bylo nutné pokaždé otevírat aplikaci. Zobrazení přihlašovací obrazovky vyvolá na iOS zařízení interaktivní notifikaci, pomocí níž lze následně provést autorizaci. Možné je také nastavit aplikaci tak, aby automaticky odemykala či zamykala počítač v závislosti na vzdálenosti od vašeho iPhonu.

Jak již bylo řečeno na začátku, odemykání není to jediné, co Unlox nabízí. Aplikaci lze využít také k ovládání hudby hrající na počítači, sdílení schránky nebo zobrazení úrovně nabití. Praktické je zejména ovládání hudby. Proto potěší, že by mělo fungovat ve všech aplikacích, kde by fungovala klasická multimediální tlačítka.

Easy Spending

Easy Spending si dává za cíl pomoci vám lépe hospodařit s vašimi financemi. Do aplikace budete jednoduše zapisovat své příjmy a výdaje, díky čemuž brzy získáte lepší přehled o tom, kolik za co utrácíte a kde by byl prostor pro lepší hospodaření.

Aplikace samozřejmě podporuje i opakující se příjmy či výdaje, takže nemusíte vždy zapisovat například nájemné znovu. Potěší také funkce připomínání faktur, díky níž nikdy nezapomenete zaplatit potřebné účty.

Možné je využívat i více účtů, díky čemuž lze aplikaci použít i pro správu rodinných financí. Aplikace nabízí také relativně dostupné předplatné. To vám zpřístupní některé nadstandardní funkce, jako je třeba automatické zálohování do cloudu. Nastavit lze také generování reportů ve formátu CSV, jenž může být následně snadno zpracován v dalších aplikacích.

Flight Unlimited Las Vegas

Jak již název hry napovídá, jde o letecký simulátor. I když, simulátor je možná trochu silné slovo, jde spíše o oddechové létání, byť s reálnými letadly. To však nemění nic na tom, že jde opravdu o dobře zpracovanou hru, která dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Herní svět má téměř 340 km², což je na mobilní hru velmi slušné číslo. Jde o Las Vegas a okolí, takže se můžete proletět kromě všemožných známých pamětihodností města. Pokud by vás snad náhodou základní mapa omrzela, za drobný poplatek lze přikoupit i další lokace, jako třeba Grand Canyon.

Hra vás nicméně pravděpodobně hned tak neomrzí. Kromě oddechového létání můžete totiž hrát i mise, v nichž pracujete především pro mafiánského bosse. Je tedy jasné, že některé lety nebudou zrovna procházka růžovým sadem.

Při hraní jistě oceníte i na mobilní poměry detailně vytvořený svět. Na ulicích uvidíte živý provoz a nepřijdete ani o různé efekty, jako jsou vodní částice či kouř. Samozřejmostí je pak plně deformovatelný model letadel.

 

Android

Reporter 2

Reporter 2 je druhým pokračováním stejnojmenné a poměrně populární horovo-logické hry. V prvním díle jste se jako reportér vydali do místní nemocnice, do níž vedla vodítka k několika neobjasněným vraždám ve vašem městečku. Uvnitř se však vše nepěkně zvrhlo a vaším největším štěstím bylo, že jste přežili.

V druhém díle se však stanete obětí vlastních nočních můr, v nichž vás pronásleduje záhadná dívka. Sny jsou každým dnem reálnější a vy navíc máte nepříjemně jasnou vzpomínku na telefonát, v němž se hovořilo o sedmi dnech. Čas tedy rychle ubývá.

Spolu se svými přáteli tak začnete pátrat po stopě dívky ze zlých snů. V průběhu hry budete muset zápasit nejen s časem, ale také logickými hádankami. Když k tomu přičtete více než strašidelné prostředí, máte záruku, že nudit se určitě nebudete.

Freelancer Simulator: Game Developer Edition

Lákalo by vás stát se vývojářem počítačových her, ale nemáte potřebné znalosti či odvahu? Pak si můžete vyzkoušet alespoň tuto hru, která je poměrně komplexní simulací života vývojáře na volné noze.

Cílem je samozřejmě vytvořit efektivní ekonomický model a možná i zamířit k magické hranici miliardy vydělaných dolarů. K tomu je ale možné zvolit celou řadu cest. Můžete pracovat jako kontraktor, který má sice své jisté, ale výdělek není takový. Nebo můžete zariskovat a pustit se do vývoje na vlastní pěst, ovšem v sázce bude ledacos.

Kromě úkolů souvisejících se samotnou tvorbou her musíte řešit také marketingovou stránku vašeho projektu a nevyhnete se ani komunikaci s fanoušky. Musíte ovšem monitorovat i zdraví vaší postavy. Nesmíte tedy zapomenout nakupovat léky a potraviny a můžete dokonce zkusit vyrazit do města, kde můžete navázat vztah.

Jak už je vám ze stručného popisu asi jasné, hra je skutečně velmi otevřená a dovolí vám postupovat celou řadou způsobů. Je tedy jen na vás, jakou cestu zvolíte.

7 Minute Workouts PRO

7 Minute Workouts PRO je aplikace pro uživatele, kteří by rádi začali cvičit, ale nemají moc času. Umožní vám totiž provádět poměrně širokou paletu cviků, které posilují celé vaše tělo, ale nezaberou přitom více než sedm minut. U každého cviku je samozřejmě k dispozici instruktážní video. Nemusíte se tak bát, že byste si špatným prováděním přivodili nějakou újmu.

Pokud by vám přišlo například o víkendu sedm minut málo, není samozřejmě problém cvičení upravit klidně na dvojnásobnou délku. Cviky jsou až na výjimky pouze s vlastní vahou a není tak třeba žádné speciální vybavení. Díky tomu si můžete rychle zacvičit v podstatě kdekoliv.

Součástí aplikace je i jakýsi „kalorický asistent“, který vám pomůže udržovat si přehled o vydané a přijaté energii.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments