Domů » Bleskovky » Honor V8 odhaluje svůj vzhled i parametry: Nabídne duální fotoaparát a skvělou výbavu

Honor V8 odhaluje svůj vzhled i parametry: Nabídne duální fotoaparát a skvělou výbavu

Společnost Huawei představí 10. května další smartphone s duálním fotoaparátem; po modelech P9 (první dojmy) a P9 Plus však bude pocházet od oddělené značky Honor. Ponese jméno V8 a my se na něj můžeme díky čínské certifikaci TENNA podívat s předstihem.

Správně bychom měli úvod psát v množném čísle, neboť byly certifikovány hned tři varianty s kódovými označeními KNT-AL10, KNT-TL10 a KNT-AL20. Jejich společným jmenovatelem by měl být design, rozměry 157 × 77,7 × 7,75 mm a hmotnost okolo 170 gramů.

První dvě verze mají dostat 5,7″ displej s Full HD rozlišením, osmijádrový procesor s taktem 2,3 GHz, 4 GB RAM a interní paměť o kapacitě 32 GB. Hlavní fotoaparát má být tvořen dvojicí 12Mpx snímačů, očekávat tak můžeme stejnou konfiguraci, jako mají Huawei P9 a P9 Plus. Čelní kamerka pak dostane rozlišení 8 Mpx. Posledními známými údaji jsou baterie o kapacitě 3 400 mAh a operační systém Android 6.0 Marshmallow.

honorv8-426x650

Pro model označený KNT-AL20 platí prakticky stejné parametry, jen dostane osmijádrový procesor s vyšším taktem 2,5 GHz, jemnější Quad HD displej a vnitřní paměť o kapacitě 64 GB. Honor V8 by měl přijít ve třech barvách – zlaté, stříbrné a růžově-zlaté; zda se k nám některá z variant dostane, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. dakr2 (neregistrovaný)

    Pekna placacka teda. A 170g taky neni zrovna malo.

  2. Petr (neregistrovaný)

    Výbava asi dobrá, ale ta velikost a váha……škoda,že to není do 5″

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).