Domů » Bleskovky » Honor V30 se blíží. Bude mít špičkové parametry a nezvyklý fotomodul na zádech

Honor V30 se blíží. Bude mít špičkové parametry a nezvyklý fotomodul na zádech

Na konci září byly představeny nové vlajkové smartphony Huawei z řady Mate 30, nyní je řada na dceřiné značce Honor. Je zvykem, že její protějšky k řadě Huawei Mate nesou označení View (v Číně V10, V20…), letošní model V30 by však prý měl nést globální označení Honor Vera. Díky únikům z posledního týdne se můžeme na připravovanou novinku podívat podrobněji.

Honor V30: obdélník se třemi čočkami

Honor V30 bude představen nejprve v Číně, a to 26. listopadu. Podle prvních obrázků a videí se bude jednat o telefon s otvorem v displeji pro duální selfie kamerku a s netradičním obdélníkovým fotomodulem v levném horním rohu zad. V něm se bude nacházet trojice čoček fotoaparátu a jedna LED dioda.

Hlavní fotoaparát má nést rozlišení 64 megapixelů, sekundární širokoúhlá kamerka bude mít 20 Mpx. Třetí snímač bude zřejmě pouze do počtu (makro nebo ToF), spekuluje se však o variantě Pro se čtvrtým teleobjektivem.

Honor V30 Series Teaser #1 | 5G is the lens that captures the changing world

Telefon bude pohánět čipset Kirin 990, který pro vybrané varianty přinese podporu sítí 5G. Honor V30 Pro má disponovat 4 200mAh akumulátorem s podporou rychlého 40W nabíjení, základní Honor V30 bude mít 4 000mAh baterii a 22,5W dobíjení.

Honor V30 Series Official Teaser #2 5G is the key to unlocking the world of imagination.

Globální verze nejistá

Honor V30 a V30 Pro půjdou na trh s Androidem doplněným o služby Huawei, na služby Google musíme kvůli zákazu amerického ministerstva obchodu zapomenout. Proto také není jisté, kdy (a zda) globální varianta s označením Vera dorazí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).