Cena:

Honor Note 9 v přípravě: tabletofon s dlouhou výdrží a duálním fotoaparátem

Telefony značky Honor, které vyrábí čínská společnost Huawei, jsou velmi oblíbené u uživatelů, jimž jde o dobrý poměr ceny a výkonu. Dokazují to úspěšné prodeje vlajkových Honorů, i jejich Lite verzí. Podle čínských zdrojů má značka Honor v rukávu další zajímavý model, který potěší zejména milovníky tabletofonů.

Honor Note 9 má být obrovské zařízení stojící na rozmezí mezi telefonem a tabletem. Připomeňme, že jeho předchůdce Honor Note 8 disponoval 6,6″ displejem, úhlopříčka chystané novinky bude zřejmě tomuto číslu velmi blízká. Huawei má také radikálně zmenšit rámečky okolo displeje, byť na úroveň Samsungu či LG se patrně nedostane. Note 9 má pohánět čipset Kirin 965 spárovaný s 6 GB RAM a 64GB vnitřní pamětí. Na tu bude možné ukládat například snímky z duálního fotoaparátu na zádech, který bude údajně tvořit dvojice 12Mpx snímačů. Tabletofon má také dostat akumulátor s kapacitou 4 600 mAh, což je o 100 mAh více než měl jeho předchůdce; vysoká výdrž by tak měla být zaručena.

Honor Note 8 byl představen loni v srpnu, tudíž je možné, že se představení jeho nástupce dočkáme velmi brzy. Otázkou však je, zda se vůbec dostane na náš trh, nebo zůstane v exkluzivitě pouze pro Asii.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.