Domů » Bleskovky » Honor Note 10: parametry chystaného obra prozrazeny týden před premiérou

Honor Note 10: parametry chystaného obra prozrazeny týden před premiérou

Značka Honor se chystá na uvedení svého nového tabletofonu Note 10. Podle prvních informací by mělo ke globální premiéře dojít v Berlíně 30. srpna, už příští se tohoto zařízení dočkají čínští uživatelé; tisková konference je naplánována na 31. července v Pekingu.

Velký displej i baterie

S blížící se premiérou se o tomto zařízení objevují nové informace, kompletní výčet parametrů nyní přináší čínská certifikace TENAA. Podle ní telefon dostane obrovský displej s úhlopříčkou 6,95“ a rozlišením 1 080 × 2 220 pixelů. Kvůli takto rozměrnému zobrazovači nebude telefon žádný drobek, jeho fyzické rozměry mají být 177 × 85 × 7,65 mm, hmotnost se vyšplhá na 230 gramů. Částečně ji alespoň ospravedlní akumulátor s vysokou kapacitou 4 900 mAh.

Certifikace také zmiňuje duální fotoaparát tvořený 16 a 24Mpx čipy (patrně stejnými jako v Honoru 10), přední kamerka má mít rozlišení 13 Mpx. Pohonnou jednotkou má být osvědčený čipset Kirin 970 podpořený 6 nebo 8 GB RAM. Kapacita vnitřní paměti má dosahovat 64, 128 nebo dokonce 512 GB, poslední číslo bychom ale brali spíše s rezervou – může se jednat o chybu v certifikaci nebo o započtení dalšího prostoru díky paměťové kartě; slot na ni chybět nebude.

Honor Note 10 poběží na Androidu 8.1 schovaném do prostředí EMIU 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tomáš Štěrba

    Doteď jsem všude četl zaručené informace o tom, že tento Macek bude mít 6000mAh… Kam se najednou těch 1100mAh podělo?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).