Domů » Bleskovky » Honor Magic: inteligentní smartphone s duálním fotoaparátem a zakřiveným 2K displejem

Honor Magic: inteligentní smartphone s duálním fotoaparátem a zakřiveným 2K displejem

Společnost Huawei dnes představila koncept telefonu, který má přinést to nejlepší z aktuálně dostupných technologií ve spojení s umělou inteligencí. Paradoxně Huawei na toto zařízení nenalepilo vlastní logo, ale svoji „podznačku“ Honor. Stalo se tak při příležitosti třetího výročí brandu Honor.

honorr_magic_3

Dnes Honor působí už v 74 zemích světa a loňské příjmy z prodeje mobilních zařízení Honor dosáhly 6 miliard USD (při 40 milionech prodaných kusech). V České republice působí značka 2 roky, přičemž telefony jsou dostupné skrze prodejní kanály Alza.cz, CZC.cz, DATART, Electroworld, Euronics, Space, MALL.cz, MobilPohotovost, Smarty či u tuzemských mobilních operátorů. Velmi slušný prodejní úspěch značka Honor zaznamenala s aktuálním vlajkovým modelem Honor 8 (recenze).

Magic: Hardware z Huawei P9

Po hardwarové stránce se Honor Magic může zdát jako klasický smartphone dnešní doby, pouze s výrazným zaoblením všech stran – telefon tak je ve všech osách symetrický. Tělo tvoří hliníková unibody konstrukce, čelní stranu pak překrývá zakřivené ochranné sklo. Pod ním se nachází 5,09palcový Quad HD displej vyrobený AMOLED technologií.

Bohužel z renderů není příliš patrné, jak velké procento čelní plochy displej vyplňuje, rozhodně to však nebude tolik jako u Xiaomi Mi Mix, neboť rozmístění ostatních prvků je standardní – dole hardwarové tlačítko s vestavěnou čtečkou otisků prstů, nahoře reproduktor a selfie kamerka. Ta má rozlišení 8 megapixelů, hlavní fotoaparát na zádech je duální, chlubí se rozlišením 12 megapixelů a světelností f/2.2. Jak je u Huawei zvykem, jeden snímač pořizuje barevné, druhý monochromatické snímky.

honor_magic_2

V interiéru telefonu tiká již starší čipset Kirin 950 v kombinaci se 4 GB RAM. Pro potřeby uživatele je připraveno 64GB úložiště, o paměťových kartách se výrobce nezmiňuje. Telefon pohání 2 900mAh baterie, která se nabíjí překvapivě klasickým microUSB konektorem, naštěstí s podporou technologie rychlého nabíjení Magic Power. Díky tomu má být možné za 20 minut dosáhnout 70 procent nabití.  Na těle telefonu nechybí ani 3,5mm jack.

Umělá inteligence na každém kroku

Nyní se dostáváme k softwarové výbavě telefonu, která je postavena na proprietární platformě Honor Magic Live, založené na Androidu. Ta má být údajně schopná reagovat jako člověk, číst uživatelovy myšlenky a poskytovat mu kontextuální návrhy, podobně jako služba Google Assistant. Pokud si například s někým chatujete o filmech, inteligentně vám navrhne program kin; pokud rozpozná, že řídíte, přepne prostředí do módu pro řidiče apod. Vše obstarává tzv. Magic Home Button pod displejem.

honor_magic_1

Inteligence telefonu využívá i vestavěné senzory, infračervený snímač na čelní straně je například schopný rozpoznat obličej uživatele. Pokud telefon rozpozná, že jej sleduje i někdo jiný, umí např. přestat zobrazovat notifikace či skryje aktuálně čtenou zprávu. Telefon se chová inteligentně i v dalších situacích – když pozná, že je zasunován do kapsy, automaticky se zamkne, když pozná, že jste v tmavém prostředí, nabídne vám tlačítko pro spuštění svítilny apod.

Honor Magic je podobně jako Xiaomi Mi Mix prodejný koncept, přičemž první zájemci si jej budou moci pořídit již dnes. Bohužel tato akce se týká pouze Číny a zatím není jisté, kolik bude telefon stát.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Ta zadni strana telefonu se bude patlat jak svi_a :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).