Honor má sluchátka s unikátní zdravotní funkcí, kterou jinde nenajdete

honor earbuds 3 pro 3

Honor do Barcelony přivezl řadu nových produktů: kromě telefonů vlajkové série Magic 4 jsme se dočkali představení chytrých hodinek Watch GS 3 a na jeho stánku byl k vidění i ohebný smartphone Honor Magic V, který byl světu představen už na začátku ledna.

Poslední novinkou jsou sluchátka Honor Earbuds 3 Pro, která nabízejí jednu unikátní funkci, kterou u konkurence nenajdete. Umějí totiž průběžně měřit vaši teplotu. V mobilní aplikaci máte přístup ke kompletní historii měření, takže můžete sledovat, jak se vaše teplota mění například během sportování. Zároveň vás sluchátka umí upozornit na zvýšení teploty, což může signalizovat nastupující nemoc. Podle informací od výrobce by odchylka teploty měla být maximálně ±0,3 °C.

Dostatečné uchycení v uchu zajistí silikonové špunty v několika velikostech. Samozřejmostí je možnost aktivovat funkci ANC pro potlačení okolních hluků. Ta funguje v několika režimech podle prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte. S optimálním nastavením pomáhá software a umělá inteligence.

Výdrž baterie

Sluchátka jsou velice lehká – hmotnost každého je pouze 5,1 gramu (bez silikonového nástavce). V každém se také nachází 42mAh baterie, zatímco v přenosném pouzdře je k dispozici 410mAh akumulátor. Sluchátka na jedno nabití vydrží až 6 hodin provozu s vypnutým ANC. Pokud ANC necháte zapnuté, sníží se celková výdrž na 4 hodiny.

Dodávané pouzdro zvládne sluchátka nabít čtyřikrát, takže sluchátka vám v terénu vydrží bez ANC až 24 hodin a s ANC až 16 hodin. Udávané hodnoty výdrže platí při nastavení 50% úrovně hlasitosti. Dobíjení pouzdra probíhá skrze USB-C, přičemž z nuly na sto jej „dotankujete“ za zhruba hodinu. Sluchátka samotná se pak nabíjí přibližně 30 minut, ale už 5 minut v dobíjecím pouzdře postačí na zhruba 2 hodiny poslechu.

Útroby sluchátek, která se pyšní stupněm krytí IP54, chovávají 11mm měnič doplněný o tweeter, který by měl zajistit co nejlepší reprodukci vysokých frekvencí. Pouzdro je díky plnění standardu IP52 odolné vůči stříkající vodě.

Cena a dostupnost

Honor Earbuds 3 Pro budou dostupná v bílé, šedivé a černé barvě. Doporučená koncová cena pro evropský trh byla stanovena na 199 eur, což je zhruba 4 900 Kč s daní.

Doufejme že se tato zajímavá sluchátka dostanou i na český trh, v redakci bychom je rozhodně moc rádi otestovali. Přesný termín zahájení prodeje na evropském trhu výrobce neuvedl.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku