Honor chystá překvapení. Dočkáme se telefonu s vyměnitelnými objektivy?

honor

Společnost Honor, která je nyní samostatnou firmou bez vazeb na dříve mateřský Huawei, chystá nový vlajkový smartphone. Představí jej už příští měsíc a zdá se, že premiéra přinese spoustu překvapení.

Honor přeskočí čtyřicítku

Honor v lednu letošního roku odhalil velmi dobře vybavený smartphone Honor V40 5G, od kterého se očekávalo, že bude přetaven v globální model Honor 40. Ten však nepřišel a možná ani nepřijde; podle čerstvých zjištění serveru GSMarena je totiž v přípravě zbrusu nový model nazvaný Honor 50.

Honor 50 1

Pozvánka na květnové odhalení prozrazuje, že důraz bude kladen na fotoaparát, na obrázku je totiž vidět velký kruh s čočkou uprostřed a pod ním druhý, zhruba stejně velký kruh. Redaktoři serveru GSMArena se navíc dostali k ručně kreslenému schématu, které toto rozestavění potvrzuje a navíc prozrazuje jeden zajímavý detail – v horním kruhu najdeme pouze jednu čočku fotoaparátu, ve spodním dvě.

Honor 50 2

Vyměnitelné objektivy?

Nejzajímavější je ovšem obrázek úplně vpravo, na kterém je patrný kruh horního fotoaparátu a k němu přiložený prstenec. To by mohlo naznačovat, že vnější kruh může sloužit k magnetickému připojení externích objektivů nebo filtrů. S tímto řešením dosud žádný výrobce smartphonů nepřišel, byť externí objektivy se k telefonům běžně prodávají.

Otazník také visí nad tím, zda bude Honor 50 prvním novodobým smartphonem značky, který nebude trpět americkými zákazy a přinese zpět podporu Androidu se službami a aplikacemi Google. Jsme zvědaví, jaké novinky se o tomto telefonu objeví v příštích týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku