Domů » Bleskovky » Honor 10 zřejmě dostane odlehčenou variantu. Její výbavu odhaluje certifikace

Honor 10 zřejmě dostane odlehčenou variantu. Její výbavu odhaluje certifikace

Smartphone Honor 10 zaznamenal velký globální úspěch, neboť nabízí velmi dobrou výbavu a pohledný design za zajímavou cenu. Společnost Huawei, která smartphony Honor vyrábí, je proslulá i odlehčenými variantami svých vlajkových smartphonů, a tak se zřejmě i Honor 10 dočká verze s přídomkem Lite. Její výbavu poodhaluje čínská certifikace TENAA.

Honor 10 Lite bude zřejmě vycházet z Huawei P20 Lite

Telefon je v ní uveden pod kódovým označením Honor LLD-AL20 (Honor 9 Lite měl LLD-AL10), bohužel zatím jeho karta neobsahuje fotografie. Dá se však předpokládat podobný design, jako má Honor 10, popř. Huawei P20 Lite. Přes čelní stranu se bude rozpínat 5,84″ displej s poměrem stran 19:9 a rozlišením 1 080 × 2 280 pixelů; jeho horní strana bude patrně vykrojená. Telefon má mít rozměry 149,2 × 71,8 × 7,7 mm a hmotnost 152 gramů.

Klasický Huawei střední třídy

O pohon se má starat Kirin 659 podpořený 4 GB RAM, vnitřní úložiště nabídne uživateli kapacitu 64 GB, další prostor půjde získat vložením microSD karty. Záda telefonu má zdobit duální fotoaparát v konfiguraci 13 + 2 Mpx, kamerka pro pořizování selfies dostane rozlišení 16 Mpx. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů.

Honor 10 Lite má být dostupný v černé, šedé a modré barvě, otestován byl s Androidem 8.0 Oreo. Kdy bude telefon představen, je zatím neznámé.

Recenze Huawei P20 Lite: výřez do černého

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).