Domů » Bleskovky » Honor 10 na prvních fotografiích. Bude mít výřez v displeji a čtečku otisků na bradě

Honor 10 na prvních fotografiích. Bude mít výřez v displeji a čtečku otisků na bradě

Společnost Huawei v tomto týdnu představila své nové vlajkové smartphony P20 a P20 Pro, za nedlouho bychom se tak mohli dočkat obdobných modelů od značky Honor. Ty obvykle nabízejí prakticky stejnou výbavu s minimem kompromisů, a přitom jsou nabízeny za nižší cenu. Letos bychom se podle číselné logiky měli letos dočkat Honoru 10. Jak bude vypadat, mají znázorňovat následující obrázky zakrytovaného prototypu.

Z nich je patrné, že Honor 10 bude designově z Huawei P10 vycházet; má rovněž dostat širokoúhlý displej s výřezem uprostřed horní strany, přítomna má být také širší brada osazená čtečkou otisků prstů. V levém horním rohu zad se má nacházet duální fotoaparát, na rozdíl od telefonů Huawei s horizontálně situovanými čočkami. Fotoaprát bude asi činit hlavní rozdíl od mateřského modelu, u Honorů není pod jejich vývojem podepsána společnost Leica.

Jinak bychom se měli těšit na stejnou vnitřní hardwarovou výbavu tvořenou čipsetem Kirin 970 a 6 GB RAM. Z pod krytu prosvítá lesklá modrá barva, tělo telefonu bude patrně skleněné. Podle výřezů v něm také odhadujeme, že Honor 10 nebude disponovat sluchátkovým jackem, ale pouze USB-C konektorem. Honor 9 byl představen loni v půli června, jeho nástupce tak zřejmě můžeme očekávat v podobném termínu.

Huawei P20 Pro: první dojmy z Paříže (videopohled)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Honor 10 se už dávno prodává a kopíruje Huawei mate 10. Že to nevíte je asi Vaše ostuda.

  2. Honor 10 a View je to samé jen pro každý trh pojmenované jinak… aspoň takhle nám to vysvětlovali na idnesu :)

  3. Petr Luňák

    Má jack. Ti potomci u HTC a Huawei ho už nedávají do nových strojů heil

  4. Honor 10 ještě neni, je Honor View 10,pro jiné země to je Honor V10, kapišto.

  5. No jo. Bude to klon P20 pro za půlku ceny s jackem na sluchátka. Standardní postup firmy.

    Spíš bych ale uvažoval že ponese název Honor 10

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).