Domů » Bleskovky » HMD potvrzuje: Nokia 3, 5 a 6 dostanou Oreo do konce roku

HMD potvrzuje: Nokia 3, 5 a 6 dostanou Oreo do konce roku

Společnost HMD Global, pod jejíž hlavičkou vznikají smartphony Nokia, slíbila pružné a pravidelné aktualizace svých telefonů a zatím tak činí – bezpečnostní updaty chodí prakticky okamžitě po vydání a všechny telefony Nokia mají přislíbenou aktualizaci na nejnovější Android 8.0 Oreo. Podle nejnovějšího vyjádření manažera HMD pro Austrálii, Nový Zéland a Indonésii Marka Trundleho se navíc dočkají poměrně brzy.

Modely Nokia 3, 5 a 6 budou na Oreo aktualizovány ještě do konce letošního roku. O Nokii 8 Trundle nemluvil, avšak současný vlajkový model byl již s Oreem zachycen několika benchmarky, tudíž u něj rovněž můžeme počítat s brzkou aktualizací. Zda se Orea dočká i připravovaná Nokia 2, zatím nevíme.

Potvrzeno: Nokia 2 dorazí v listopadu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Nevím, nevím. Nokia to nějak nezvládá, čekal jsem, že updaty budou hned a ne 2-3 měsíce po uvedení. Takže Oreo mají zatím Nexus, Pixel a Sony.

  • A zaroven Oreo bude ich posledny update. A cela slava SW podpory Nokie bude tam, kde aj u ostatnych vyrobcov.

  • Nikoli, podpora 2 roky znamená, že dostaneme i Android 9. Mimochodem, zrovna dnes mi v telefonu přistála zářijová bezpečnostní aktualizace Androidu 7.1.1. Jakou verzi máte v telefonu vy? ;-)

  • Já mám od 6.9. na svém XZ zářijové záplaty a Android 7.1.1.

  • Android 7.1.2 a bezpecnostne zaplaty z 5. septembra 2017 :-)

 2. Co jsi čekat, výrobci na to serou jako každý rok, žádná změna.

 3. Nokia 6 7.1.2 jsem dostal na konci 10 měsíce.Zatim je to tak jak slibují

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).