Domů » Bleskovky » HMD odhaluje, kdy se zbývající Nokie dočkají Androidu 9.0 Pie

HMD odhaluje, kdy se zbývající Nokie dočkají Androidu 9.0 Pie

Společnost HMD Global přislíbila, že všechny její dosud představené smartphony dostanou aktualizaci na nejnovější Android 9.0 Pie. Dosud se updatu dočkalo sedm modelů, další budou následovat v příštích týdnech.

Ještě tento týden mají být aktualizovány smartphony Nokia 3.1 Plus a Nokia 5, v tomto čtvrtletí ještě dojde na původní Nokii 6 (čeká se na implementací technologií Dolby), a také na loňské modely 5.1, 3.1 a 2.1. Jako poslední se dočkají Nokie 3 a 1, a které přijde řada v dubnu. Dá se předpokládat, že spousta telefonů Nokia se může těšit i na příští Android Q, který Google patrně představí v květnu na vývojářské konferenci I/O.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).