Domů » Bleskovky » HMD chystalo tablet a chytré hodinky Nokia. Nikdy ale nespatřily světlo světa

HMD chystalo tablet a chytré hodinky Nokia. Nikdy ale nespatřily světlo světa

Finská společnost HMD Global, která má práva na legendární značku Nokia, rozhodně nemá malé plány do budoucna. Své o tom může říci jejich široké portfolio mobilních telefonů, kterým chybí snad jen pořádná vlajková loď. Co mají Finové sídlící přímo přes ulici od „skutečné“ Nokie v malíčku, jsou především aktualizace, které nabízejí bleskovou rychlostí díky programu Android One. Na twitterovém účtu @nokia_anew se nicméně objevila informace, že se pod obrozenou značkou měly objevit také chytré hodinky či tablet.

Poslední tablet se značkou Nokia se dostal na trh s označením N1. Od té doby se legendární značka vyskytovala pouze na produktech HMD Global, které nicméně pravděpodobně mělo plány, jak tabletovou řadu rozvíjet. Vzhledem k situaci na poli androidových tabletů není divu, že se o výsledném produktu příliš nemluvilo a pravděpodobně byl utnut přímo v zárodku. I tak je to ale s podivem, neboť N1 byl, alespoň v Číně, poměrně hit. Třeba ale společnost čeká na zlepšení Chrome OS, které by mohlo být budoucností tabletů.

Zrušený tablet a chytré hodinky

Zamrzí také pravděpodobně zrušené Nokia Watch. Chytré hodinky se stále hledají, proto by bylo mírně řečeno nerozumné, aby se HMD Global pouštělo na tento tenký led. Pokud se ale někdy k tomuto kroku odhodlá, nejspíše jej bude pohánět operační systém Wear OS, vzhledem k těsným vazbám s Googlem. Ve tweetu Nokia Anew byly zmíněny také „další“ produkty, které nicméně nebyly upřesněny. Jestli se jednalo o příslušenství v podobě bezdrátových nabíječek a Bluetooth reproduktorů, nebo nějaký revoluční produkt, to se asi nedozvíme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *