Domů » Bleskovky » HMD chystá první Nokii s ohebným displejem. Dorazí ještě letos?

HMD chystá první Nokii s ohebným displejem. Dorazí ještě letos?

Společnost HMD Global, která stojí za telefony značky Nokia, se zatím nedokázala příliš uchytit v segmentu prémiových smartphonů; daří se jí spíše ve střední třídě, kde dokáže zaujmout zajímavými parametry a čistým Androidem. Finská firma ale rozhodně touží nakouknout i do vyšších pater.

nokia 7 2 1 1

HMD údajně pro polovinu letošního roku připravuje nový vlajkový smartphone z edice PureView, a dočkat bychom se prý mohli i první Nokie s ohebným displejem. Ta by podle serveru NokiaMob měla dorazit buď na konci, popř. na začátku příštího roku, od její premiéry nás tak dělí celý rok. Zatím nemáme informace, zda se HMD vydá cestou véčkové konstrukce, či vsadí na jiný form-faktor.

HMD prý zrušilo vývoj spousty příslušenství

Nutno podotknout, že plány HMD se mohou v čase měnit; spekuluje se například, že finská firma v poslední době zrušila spoustu chystaných projektů, např. kapesní projektor, selfie lampičku, powerbanku, fitness náramek, chytré hodinky a minitiskárnu. Z příslušenství prý přežila pouze bezdrátová nabíječka, což by mohlo naznačovat, že příští smartphony Nokia budou disponovat bezdrátovým dobíjením. Možná se více dozvíme už za měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Dorazí v půlce příštího roku s letošním procesorem a vysoko nasazenou cenou..

  2. Někde jsem viděl článek(nečetl jej),že HMD spekuluje o ukončení výroby Nokii tak nevím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).