Domů » Bleskovky » Nokia 9.2 PureView v přípravě. Namísto divokého fotoaparátu prý oslní nízkou cenou

Nokia 9.2 PureView v přípravě. Namísto divokého fotoaparátu prý oslní nízkou cenou

Asi není žádným tajemstvím, že smartphone Nokia 9 PureView od HMD Global nesplnil vysoká očekávání. Jeho výrobce doplatil na velmi dlouhý vývoj komplikovaného fotoaparátu, který nakonec svojí kvalitou nepřesvědčil. Sice se spekulovalo, že finská firma připraví přímého nástupce s vylepšeným pětičočkovým fotoaparátem, nakonec se ale zřejmě vydá konzervativnější cestou.

Stále PureView, avšak s menším počtem kamer

Podle nejnovějších informací v HMD uložili plány pokračovat ve vývoji komplikovaného fotoaparátu k ledu a příští vlajkový model nazvaný Nokia 9.2 PureView by měl vsadit na běžnější konfiguraci, stále se však má jednat o zařízení zaměřené na fotografii – fotosenzory údajně finské firmě dodá Toshiba.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Spekuluje se, že Nokia 9.2 PureView dostane do výbavy displej s tenkými rámečky a otvorem pro selfie kamerku, která se má pyšnit vysokým rozlišením 32 nebo 48 megapixelů. Telefon bude pohánět vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 865, i přesto si má ponechat konkurenceschopnou cenu, podobně jako první vlajková loď výrobce Nokia 8. Posledním „známým“ detailem je absence sluchátkového jacku, to už však dnes nikoho nepřekvapí.

Nokia 9.2 PureView být uvedena v polovině letošního roku, možná se tak stane na tradičním zářijovém veletrhu IFA v Berlíně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. „Podle nejnovějších informací v HMD uložily plány pokračovat…“ Tady je nevyjádřený podmět „oni“, takže určitě „uložili“ ;)

    • Asi jsem byl naivní, když jsem si myslel, že alespoň poděkujete za to, že tady čtenáři odvádí práci za korektora a redaktora.

  2. Ktorý smartphone z vlajkovych lodi s co najlepsim fotakom a čistým androidom ma 3,5mm jack?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).